Smoleňák s Řepíkem vystříleli v KHL výhru Slovanu nad Soči

9. 10. 2017 22:00
Čeští hokejisté Radek Smoleňák a Michal Řepík výrazně pomohli Slovanu Bratislava v zápase KHL proti Delfinu Soči. Slovenský klub zvítězil 4:1, Smoleňák se trefil dvakrát, Řepík jednou. Brankář Marek Mazanec přišel o čisté konto těsně před koncem.
Přípravný zápas Komety proti Slovanu v srpnu 2017.
Přípravný zápas Komety proti Slovanu v srpnu 2017. | Foto: Lukáš Caha

Bratislava - Čeští útočníci Radek Smoleňák a Michal Řepík byli strůjci vítězství Slovanu Bratislava 4:1 v utkání Kontinentální ligy proti Soči.

Smoleňák dvěma góly potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče týmu, Řepík se zapsal mezi střelce jednou. Brankář Marek Mazanec přišel o premiérové čisté konto v KHL až necelých šest minut před koncem. Na střídačce slovenského týmu se po odvolání Miloše Říhy dočkal ve druhém zápase premiérové výhry běloruský trenér Eduard Zankovec.

Řepík ve druhé třetině otevřel skóre svým pátým gólem v sezoně. Smoleňák pět minut po něm v přesilovce zvýšil a v poslední části při dalším trestu soupeře vylepšil trefou na 4:0 svoji bilanci v sezoně na čtyři branky a 13 přihrávek.

Mazance překonal v 55. minutě Nikita Ščitov po asistenci českého beka Adama Poláška, dalších 33 střel mezi tyče v utkání český gólman zachytil.

K nezastavení je stále Petrohrad, který vyhrál i dvacátý zápas v sezoně. K prodloužení rekordní série neporazitelnosti stačila obhájcům titulu na ledě Spartaku Moskva povedená osmiminutovka ve druhé třetině, během níž rozhodli o vítězství 4:0 čtyři různí střelci včetně lídra produktivity KHL Nikity Guseva (13+16).