reklama

Smrt na hokeji. Ve Vítkovicích zemřel po kolapsu divák

Utkání mezi Vítkovicemi a Spartou bylo odloženo

Ostrava - Tragická událost, úmrtí jednoho z diváků pátého zápasu čtvrtfinálové série Vítkovice - Sparta, přimělo oba týmy odložit zápas na čtvrtek.

V páté minutě zápasu zkolaboval v hledišti ČEZ arény jeden z fanoušků. Shodou okolností to bylo v téměř stejné chvíli, kdy se na ledě vážně zranil sparťanský útočník Koreis.

Čtěte také: Pardubice postoupily do semifinále

Zatímco sparťana odvážela sanitka na vyšetření páteře do nemocnice, záchranáři se pokoušeli oživit muže - kardiaka v jednom ze sektorů hlediště vítkovické haly.

Rozhodčí Martin Fráňo a Radek Husička přerušili zápas a poslali oba týmy do šaten. Zákrok lékařů trval necelou třičtvrtěhodinu, ale ačkoliv použili všechny dostupné prostředky, nepodařilo se devětapadesátiletého muže z Opavy oživit.

Tělo fanouška, který se už dříve léčil s problémy se srdcem, odvezli záchranáři na pojízdných nosítkách za potlesku haly.

V tu chvíli už diváci skandovali, že si nepřejí pokračování zápasu. Původně totiž pořadatelé oznámili, že se hokej bude po přestávce dohrávat.

Manažeři se dohodli: Nehrát

Pak však předstoupili na led manažeři obou týmů František Černík a Petr Bříza a za potlesku oznámili, že se dohodli na odložení utkání na čtvrtek.

"Je to nemilé, ani nevím, zda jsem něco takového na hokeji zažil, tak smutnou událost. Proto jsme oznámili, že utkání bude odloženo na zítřejší 17 hodinu. Bylo to i s ohledem na to, jak celá událost psychicky dopadla na hráče," sdělil po zápase Černík.

"Z reakce diváků bylo vidět, že jsme se rozhodli dobře. Řády vůbec na takovou situaci nepamatují," doplnil v rozhovoru pro Českou televizi Petr Bříza.

Jak hráče tragédie zasáhla, popsal pro oficiální stránky vítkovického klubu asistent kapitána Pavel Trnka.

"Je to strašná tragédie, dozvěděli jsme se, že tam byl pán i s malým dítětem. A myslím si, že je dobře, že se nehrálo. Vzhledem k respektu vůči rodině, jednoznačně nehrát," soukal ze sebe Trnka.

"Všichni to mají v hlavách a po takovéto tragédii se soustředit na hokej, je nelidské. Nedovedu si představit, jak by to na ledě vypadalo. Z lidského hlediska ani jiná možnost nebyla," dodal.

reklama