Smůla. Vokoun byl 11 vteřin od druhé nuly za sebou

12. 12. 2007 7:22
Vokounova neprůstřelnost trvala 119 minut
Vokounova neprůstřelnost trvala 119 minut.
Vokounova neprůstřelnost trvala 119 minut. | Foto: Reuters

Sunrise - Smolný zápas prožil brankář Tomáš Vokoun. Po vychytané nule v pátek proti New York Islanders to v úterý proti Calgary Flames vypadalo již na druhý shutout za sebou.

Jenže jedenáct vteřin před koncem mu zkazil radost kapitán a největší kanonýr hostí Jarome Iginla, když v posledním zoufalém nátlaku hostí vyrovnal.

Smůla o to větší, že jen několik vteřin před tím mohl do prázdné brány pojistit výhru floridský útočník Rostislav Olesz. Jenže jeho střelu "kryl" obránce Anders Eriksson.

Došlo nakonec až na samostatné nájezdy. V nich Vokoun inkasoval jedinkrát. Jenže jelikož se nikdo jiný než Kristian Huselius netrefil, Calgary to stačilo na výhru 2:1.

Panteři tak přišli v závěrečných vteřinách utkání o další dva body. Z dlouhého pětizápasového pobytu v domácím stadionu tak vytěžili pouze jedinou výhru - v pátek proti Islanders.

"Byli jsme tak blízko vítězství," litoval podle agentury AP Vokoun a dodal: "Iginla tvrdě makal, ale když se podíváte na jeho trefu, byla jako ty naše - ušmudlaný gól u branky. Takových padne v lize 85 procent."

Tomáš Vokoun zůstal neprůstřelný 119 minut a 49 vteřin. Před tímto úspěšným úsekem byl český brankář vyhnán trenérem z branky již po sedmi minutách utkání, když ve středu pustil Ottawě dva góly za 22 vteřin.

Vokoun letos celou sezonu střídá hvězdné zápasy s podprůměrnými. V úterním zápase byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, tou první se stal jeho protějšek v bráně Flames - Mikka Kiprusoff.

Hemský hlavní hvězdou

Hráči Edmontonu mají za sebou v NHL tři prohry v řadě. V úterý na ledě St. Louis se jim konečně podařilo uspět, přestože domácí čtyřikrát vedli. Velkou zásluhu má na těsné výhře 5:4 po samostatných nájezdech hlavní hvězda utkání Aleš Hemský.

Třetí hvězdou byl vyhlášen jeho spoluhráč z útoku Shawn Horcoff. Oba zápas ovládli, stejně jako ovládají čelo klubových statistik produktivity.

Hemský a Horcoff jsou celou sezonu hlavními tahouny Edmontonu.
Hemský a Horcoff jsou celou sezonu hlavními tahouny Edmontonu. | Foto: Reuters

V 16. minutě Horcoff vyrovnával po přihrávce Hemského na 1:1. S tímto výsledkem vstupovala mužstva do prostřední části hry, jenže hned po minutě opět domácí Bluesmani vedli.

Náskok jim vydržel pouhých 35 vteřin, pak se trefil Dustin Penner po nahrávkách Horcoffa a Hemského - 2:2.

Ve 28. minutě tým St. Louis znovu vedl, ve 34.  hosti opět srovnali a zase u toho byl Aleš Hemský. Po jeho souhře s Jonim Pitkänenem vstřelil gól Sheldon Souray 3:3.

Olejáři šli přesto do šaten jako prohrávající mužstvo. Ve 37. minutě se během druhé třetiny již podruhé trefil Doug Weight, druhá hvězda zápasu.

Edmontonu se podařilo vyrovnat až čtyři minuty před koncem. Branka Fernanda Pisaniho byla jedinou, u níž český útočník neasistoval.

Po bezbrankovém prodloužení musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich opět přišli ke slovu Hemský s Horcoffem. Devětadvacetiletému Kanaďanovi se však dařilo podstatně lépe. Zatímco Čech přestřelil, on se jako jediný ve třech sériích trefil, a zařídil Oilers vítězství 5:4

Plekanec zachránil prodloužení

Až na nájezdy došlo i ve třetím duelu. Montrealu zajistil prodloužení v domácím souboji s Tampou Bay Tomáš Plekanec, když po individuální akci vyrovnal čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny na 2:2.

V samostatných nájezdech jel Plekanec jako první montrealský hráč, ale nedal. Jediný, kdo v rozstřelu přelstil brankáře, byl Brad Richards z Tampy Bay. Hosté vyhráli 3:2.

U první branky Tampy asistoval obránce Filip Kuba, jenž v posledních šesti zápasech bodoval pětkrát.

K rozstřelu v žádném případě nemuselo dojít v duelu Philadelphie s Pittsburghem. První třetina skončila nerozhodně, když na 2:2 vyrovnával za Tučňáky v 15. minutě Petr Sýkora.

Jenže pak už stříleli pouze Letci - tři góly dali ve druhé, další tři ve třetí třetině, takže nakonec převálcovali Pittsburgh 8:2.

Philadelphia - Pittsburgh 8:2
Montreal - Tampa Bay 2:3 SN
Florida - Calgary 1:2 SN
St. Louis - Edmonton 4:5 SN
San Jose - Minnesota 4:1