reklama

Snad nám trápení skončilo, věří zlínský útočník Veselý

Ondřej Veselý (vlevo) byl proti Plzni jedním z pilířů zlínského úspěchu. Ondřej Veselý (vlevo) byl proti Plzni jedním z pilířů zlínského úspěchu. autor: Lukáš Drštička
Ondřej Veselý byl v útoku s Petrem Leškou a Jaroslavem Balaštíkem strůjcem vítězství hokejistů Zlína nad Plzní 4:1 ve čtvrteční předehrávce 11 kola extraligy.

Zlín - Ondřej Veselý byl v útoku s Petrem Leškou a Jaroslavem Balaštíkem strůjcem vítězství hokejistů Zlína nad Plzní 4:1 ve čtvrteční předehrávce 11 kola extraligy. Sám Veselý jeden gól dal, jeho "lajna" byl celkem u tří.

"Moc jsme si toho s Petrem Leškou neřekli. Jen něco málo ke standardním situacím po buly. Má dobré periferní vidění, takže nemá problém hrát s kýmkoliv," okomentoval Veselý svůj návrat do první formace.

Zlín měl raketový vstup do utkání, v němž po 76 sekundách vedl po trefách právě Veselého a Marka Melenovského. V sedmé minutě přidal třetí gól Petr Leška a domácí měli nakročeno k druhé tříbodové výhře na svém ledě. "Měl jsem štěstí. Dorážky v některých zápasech nepadnou, ale dnes jsme z nich skórovali. Jsme za to rádi," uvedl Veselý.

Domácí nepřipustili drama

Zlínští sice v úvodu druhé dvacetiminutovky inkasovali z hole Jána Sýkory, ale drama nepřipustili a jejich výhru zpečetil gólem do prázdné branky Balaštík. "Dnes se zlepšila hra celého týmu a to jsme potřebovali. Nemyslím si, že by jen naše lajna hrála líp, ale gólově jsme se prosadili, tak to bylo asi víc vidět. Víc jsme se tlačili do branky a vstřelili góly, což nám pomohlo," dodal.

"Takový zápas jsme potřebovali na uklidnění. Herně jsme se trápili, tak nám dnešní výhra snad pomůže," podotkl Veselý.

Rychlejší tempo střídání vyšlo

Trenér Rostislav Vlach poslal do hry tři pětky a tento tah mu vyšel. "Záměrem bylo, abychom se dostali víc do tempa a to se podařilo. V některých zápasech to nejde, ale dnes to vyšlo," liboval si Veselý.

Zlín se střetl s Plzní poprvé od finále minulého ročníku, v němž Západočeši vybojovali historicky první titul. "Nebrali jsme to jako odvetu za finále. Měli jsme 13 bodů, chtěli se dotáhnout na Plzeň a zároveň se bodově přiblížit k hranici 20 bodů za první čtvrtinu. Možná se nám proti Plzni hrálo líp, že je to ofenzivní tým a nebyl to jen defenzivní styl," uvedl Veselý.

reklama