reklama

Snížení platu se nedalo akceptovat. A stávka hráčů? Byla to jediná možnost, tvrdí exslávista Štebih

Miha Štebih Miha Štebih autor: Twitter
Reprezentant Slovinska Miha Štebih jako desátý hráč v pořadí opustil pražskou Slavii a upsal se partnerskému týmu Třince ve WSM lize, Frýdku-Místku. O jednání klubu, hráčské stávce a svém novém působišti mluvil urostlý obránce v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

A.cz: Jak byste popsal situaci ve Slavii před svým odchodem?

Slavia je na tom hodně špatně finančně. To je celé. Chtěli se zbavit drahých hráčů, mezi kterými jsem byl asi i já. Byli féroví, říkali mi, že pokud mám nějakou nabídku, měl bych ji vzít.

Nabídli vám tedy snížení vaší stávající smlouvy?

Ano, ale ten finanční pokles byl takový, že se nedal akceptovat.

Můžete být konkrétnější? O kolik se vám měl plat snížit?

Přesně to sám ani nevím. S panem Pitrem to všechno řešil agent. S ním jsem se dohodl, že něco už akceptovat prostě nebudeme. Proto jsem nakonec vzal nabídku Frýdku-Místku.

Kdo ve Slavii nechtěl být, ten odešel. Tým je ale silný, chceme play-off, říká navrátilec Novák Kdo ve Slavii nechtěl být, ten odešel. Tým je ale silný, chceme play-off, říká navrátilec Novák Čtěte zde

Dluží vám ještě Slavia něco?

Už ne, už komplet dlužnou částku zaplatili.

Jak jste se vy osobně stavěl k hráčské petici a odmítnutí nastoupit k ligovému zápasu?

V kabině jsme všichni cítili, že prostě musíme něco udělat, a tohle bylo jediné řešení. Bylo potřeba ukázat, že nesouhlasíme s kroky pana Pitra. Doufali jsme, že se něco změní, ale bohužel se nic nestalo.

Šel byste do takové "stávky" znovu?

V té situaci jsme moc možností neměli. Byli jsme zoufalí. Pro nás to taky nebyl lehký krok. Na to se těžko odpovídá. Ta situace si to ale žádala.

Jak obtížné bylo pro hráče soustředit se na hokej? Nechodily vám peníze, pořádně jste nevěděli, co se stane další den...

Bylo to velice těžké. Furt na to myslíte, nemůžete se soustředit pouze na hokej. Když jste na tom ledě, tak samozřejmě dáte ty myšlenky nějak stranou, ale stoprocentně to nejde. Nebylo to nic příjemného. Hráči mají hypotéky, auta, rodiny, byty... Bylo to těžké.

Dělovka 160 kilometrů v hodině? Makal jsem na tom. Brankáři se mě báli, přiznává veterán Zíb Dělovka 160 kilometrů v hodině? Makal jsem na tom. Brankáři se mě báli, přiznává veterán Zíb Čtěte zde

Ze Slavie jste odešel jako jeden z posledních. Proč?

Čekal jsem na nabídky, moc jich popravdě nebylo. Pak se, ani nevím proč, ozval Frýdek a rychle jsme se domluvili.

Hrálo v tom roli i to, že jde o farmu Třince a máte potenciálně blízko do extraligy?

Jasně. Bavili jsme se o tom, že nějaké šance tam jsou, abych aspoň na pár zápasů do týmu nakoukl. Ale uvidíme. Já se budu snažit hrát co nejlépe a doufám, že aspoň několik utkání za Oceláře odehraju.

reklama