reklama

Sobotka a Frolík možná skončí u arbitráže

Vladimír Sobotka. Vladimír Sobotka. autor: Reuters
Jednání hokejisty Vladimíra Sobotky se St. Louis Blues o podmínkách nové smlouvy může skončit před arbitráží.

St. Louis - Jednání hokejisty Vladimíra Sobotky se St. Louis Blues o podmínkách nové smlouvy může skončit před arbitráží. Oběma stranám se stále nedaří najít společnou řeč a Sobotka mohl do soboty celý případ předat do rukou arbitráže. Nesáhl k tomu, následně však tento krok učinilo vedení klubu NHL. Ve stejné situaci je také další český útočník Michael Frolík, s nímž se o plat přetahuje Winnipeg.

Předchozí tříletý kontrakt zaručoval Sobotkovi celkový příjem 3,9 milionu dolarů a lze předpokládat, že by si měl od příští sezony finančně polepšit. Sedmadvacetiletý třebíčský rodák, který v NHL v minulosti oblékal i dres Bostonu, má za sebou bodově nejvydařenější ročník kariéry ve slavné lize.

Přestože odehrál v základní části jen 61 utkání, připsal si 33 bodů za devět branek a 24 asistencí. V šesti duelech play off přidal tři nahrávky. Celkem má Sobotka v NHL na kontě 381 zápasů a 123 bodů (35+88). Ve vyřazovacích bojích nastřádal ve 40 vystoupeních 12 bodů díky třem zásahům a devíti přihrávkám.

Sám Sobotka se nijak netají touhou setrvat v dosavadním působišti. "Rozhodně bych chtěl zůstat v St. Louis. Už jsem si tam vybudoval nějakou pozici a nechtěl bych někde jinde začínat od nuly. Doufám, že se podaří podepsat smlouvu," uvedl Sobotka před více než dvěma týdny v Karlových Varech na vyhlášení ankety Zlatá hokejka, v níž skončil čtvrtý.

Dosud se však dočkal od Blues pouze tzv. kvalifikační nabídky na 1,4 milionu dolarů ročně. Bývalý hráč pražské Slavie nijak netlačí ani na délku kontraktu. "Ptali se, jestli bych chtěl smlouvu na rok nebo na čtyři. Uvidíme, řeší se to. Bude záležet, kolik (peněz) mi nabídnou. Já bych klidně podepsal na rok i na delší dobu," řekl tehdy Sobotka.

Šestadvacetiletý Frolík se loni radoval v dresu Chicaga ze zisku Stanleyova poháru, ale již necelý týden nato byl vyměněn do Winnipegu. Jeho roční plat činil 2,3 milionu dolarů. Desítka draftu 2006 našla v týmu Jets svoji ofenzivní pohodu, kterou v Chicagu trochu postrádala. Frolík si za 81 zápasů připsal 42 bodů za 15 gólů a 27 asistencí a byl šestým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Možnost obrátit se na nezávislý soud mají chránění volní hráči s nejméně čtyřletou zkušeností v soutěži. Arbitráž bude probíhat v Torontu od 20. července do 4. srpna. Kluby se s hokejisty ale často dohodnou na nových kontraktech ještě před zahájením řízení.

reklama