reklama

Sobotka bude v pořádku. Mluvil a nebyl zelený, řekl Růžička

Tvrdý faul Justina Abdelkadera na Vladimíra Sobotku Sport
Na ledě urvali postup do semifinále, ale pak měli hokejisté velké starosti: Utkání s Amerikou po hrubém faulu Justina Abdelkadera nedohrál Vladimír Sobotka. Zranění ale není vážné.

Minsk (od našeho zpravodaje) – Na ledě urvali postup do semifinále, ale pak měli velké starosti: Utkání s Amerikou po hrubém faulu Justina Abdelkadera nedohrál jeden z nejlepších českých útočníků Vladimír Sobotka. Těžce se zvedal z ledu a pak zmizel v útrobách stadionu. Co je s ním?

„Měl jsem obavya, by tam neležel natažený. Ale věřím, že bude v pořádku,“ uklidnil na tiskové konferenci po utkání české fanoušky trenér Vladimír Růžička.

Sobotka po tvrdém ataku na hlavu raději zůstal v šatnách. Byl otřesený, ale zbytek zápasu nervózně sledoval u televize u televize. Vše se dokonce obešlo bez toho, aby útočník musel do nemocnice.

"Kanada a USA tak hrají. Musíte s tím počítat"

„Takhle to je. Když se hraje s Amerikou nebo Kanadou, musíte s tím počítat. Oni to tak hrajou,“ řekl Růžička.

Na brutální zákrok Abdelkadera, který Češi následně v dlouhé přesilové hře potrestali dvěma góly, se podívejte ještě jednou v našem videu.

„Tohle je prasárna, normální poprava,“ zuřil po utkání gólman Alexander Salák. „Vůbec nechápu, čemu se ještě divili – jasných pět minut. I kdyby tady Američané postoupili, ten frajer by si tu za takovou prasárnu už neměl zahrát.“

"Když měl průjem, byl zelenější"

„Vypadalo to dost špatně. Tady záleží, jestli to dostanete do hlavy nebo do zad,“ řekl o tom Jaromír Jágr. Hned po zápase se ale ukázalo, že to s oporou českého útoku nebude tak vážné, jak to v prvních vteřinách vypadalo.

„Já myslím, že bude v pořádku. Docela normálně mluvil ani nebyl zelený. Minulý týden na tom byl hůř. Byl zelenější, když měl průjem,“ smál se po utkání trenér.

Jágr: Co jsem viděl, byl to zákrok na hlavu

„Tady se to vždycky pískalo, v NHL už se to začíná taky. Viděl jsem jen jeden záběr záběr, a pak se soustředil na to, že budeme mít přesilovku. Z toho záběru co jsem viděl, to byl úder na hlavu,“ říkal Jágr.

„V Americe už to pískají taky, protože je z toho hodně otřesů mozku a začínají se za to dávat suspendace. Dnes už je hokej daleko rychlejší než dřív. Nesmí se držet, nesmí se hákovat, proto jsou hráči rychlejší. Pravidla se změnila a tím se zrychlila hra. Na jednu stranu je to výborné, ale na druhou mají hráči větší rychlost, a když se srazí, smrdí to zraněním. Někdy držení zpomalovalo hru, ale nemyslím si, že tehdy bylo tolik zranění,“ doplnil svůj pohled Jágr..

reklama