Sobotka dal první gól v NHL. A hned vítězný

zh
14. 2. 2008 7:10
Pittsburgh - Boston 1:2
Hvězda Pittsburghu Jevgenij Malkin (v černém) dal gól i proti Bostonu. Stačil už však pouze snížit. O vítězství hostů rozhodl Vladimír Sobotka již v 15. minutě zápasu. | Foto: Reuters

Pittsburgh - Český útočník Vladimír Sobotka v dresu Bostonu čekal na první gól v NHL 27 zápasů. V tom 28. to dvacetiletému nováčkovi zámořské soutěže vyšlo famózně.

Psala se teprve 15. minuta středečního zápasu mezi domácím Pittsburghem a Bostonem a on už střílel vítězný gól.

Boston rozhodl během dvou minut první části hry. Na 1:0 totiž dával Petteri Nokelainen ve 13. minutě.

Pittsburgh již dokázal pouze snížit na konečných 1:2, a to až v 54. minutě. V přesilovce se netrefil nikdo jiný než místní megastar Jevgenij Malkin. Asistoval mu jeho dvorní nahrávač Petr Sýkora.

"Jsem hrozně šťastný, že jsem dal svůj první gól v NHL.  Pouze jsem vystřelil a brankář šel na zem. Byla to šťastná trefa, ale byl to můj první gól, takže jsem rád," cituje agentura AP slova českého mladíka.

Na konci duelu byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, Malkin až třetí.

Rachůnek, Eliáš a Vokoun hvězdami zápasu

Také Chicago rozhodlo na ledě Columbusu již v první třetině. Do utkání však vstoupilo ještě razantněji, když úvodní dvacetiminutovku vyhrálo 4:0.

Do střeleckých hodů hostí se posléze zapojili také Martin Havlát jedním gólem a Robert Lang brankou a přihrávkou. Jejich trefy na 5:1, respektive na konečných 7:2, však již nic neřešily.

V utkání New Jersey proti hostům z Ottawy obsadili dvě ze tří míst určených pro hvězdy zápasu Češi v barvách domácích Devils. Karel Rachůnek dal druhý gól, Patrik Eliáš u druhého a třetího asistoval.

Ďáblové porazili Senátory 3:2 díky brance první hvězdy zápasu, Briana Gionty,  v prodloužení.

Skvělý výkon předvedl brankář Floridy Tomáš Vokoun doma proti Montrealu. V normální hrací době pustil jedinou střelu, ale jak už bývá u Panterů zvykem, na vítězství to nestačilo. Pouze na remízu 1:1 a prodloužení.

V něm Vokouna přemohl v přesilovce Alexej Kovajlov. Canadiens si odvezli výhru 2:1. Český gólman si připsal 35 úspěšných zákroků a stal se třetí hvězdou zápasu.

New Jersey - Ottawa 3:2 PP (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 27. Langenbrunner (Eliáš), 29. Rachůnek (Eliáš), 63. Gionta - 6. Richardson, 36. Robitaille

Atlanta - Washington 3:2 SN (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 37. Perrin, 40. Marián Hossa, rozhodující nájezd Perrin - 23. Kozlov, 59. Ovečkin

Columbus - Chicago 2:7 (0:4, 2:2, 0:1)
Branky: 22. Tarnström, 34. Modin (Výborný) - 15. a 18. Byfuglien, 4. Kane, 6. Seabrook, 28. Havlát (Lang), 36. Wisniewski, 60. Lang

Buffalo - Toronto 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 49. Gaustad

Pittsburgh - Boston 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 54. Malkin (Sýkora) - 13. Nokelainen, 15. Sobotka

Florida - Montreal 1:2 PP (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 13. Montador (Kreps) - 53. Higgins, 62. Kovaljov