Sobotka potopil Číňany. Na ledě Kunlunu dal útočník Omsku vítězný gól

15. 11. 2016 16:48
K výhře Avantgardu přispěl dobrým výkonem také brankář Dominik Furch, který si navíc připsal asistenci na jedné z branek.
Vladimír Sobotka.
Vladimír Sobotka. | Foto: ČTK

Moskva - Útočník Vladimír Sobotka dal v Kontinentální lize vítězný gól hokejistů Omsku na ledě čínského Kunlunu. Hosté po trefě českého reprezentanta vedli nad nováčkem soutěže na konci druhé třetiny 4:1, ale nakonec vyhráli rozdílem jediné branky 4:3. Přispěl k tomu i gólman Dominik Furch, který čelil jen 18 střelám a 15 jich zastavil. Navíc si připsal asistenci u druhé branky Omsku.

Po Furchově zásahu ve 28. minutě Erik Gustafsson vyhodil puk z pásma, kotouč se dostal k Jegoru Martynovovi, který se zrovna vrátil z trestné lavice, a své sólo úspěšně zakončil na 2:1. Další gól přidal Omsk už za 18 sekund a povedenou druhou třetinu hostů korunoval Sobotka, kterému poslal puk před branku parádně ze strany Alexandr Pěrežogin. Český útočník dal svůj čtvrtý gól v sezoně, Avangard vyhrál počtvrté za sebou.

Den po prodloužení smlouvy s Chabarovskem útočník Tomáš Zohorna gólem a asistencí pomohl Amuru vyrovnat stav zápasu s Novosibirskem na 3:3, jeho tým ale nakonec prohrál 3:4 po samostatných nájezdech. Pro Chabarovsk to byla už sedmá porážka v řadě. Novosibirsk, v jehož dresu zaznamenal asistenci Adam Polášek, po sérii šesti nezdarů vyhrál podruhé za sebou.