Sobotka si připsal další dva body, Pöpperle střídal

Aktualizováno 17. 9. 2014 20:00
Vladimír Sobotka si v sedmi zápasech za Avangard připsal už šest kanadských bodů.
Vladimír Sobotka.
Vladimír Sobotka. | Foto: CPA Eduard Erben

Chabarovsk - Český reprezentační útočník Vladimír Sobotka se v Kontinentální lize dostává do formy.

Ve středečním zápase v Chabarovsku si potřetí za sebou připsal dva body a podílel se na výhře svého Avangardu Omsk 4:0. Celkem má Sobotka v sedmi zápasech na kontě už sedm bodů za dvě branky a pět asistencí a jeho tým vede východní konferenci.

I šestý zápas v sezoně vyhrál Petrohrad, který porazil Jugru Chanty-Mansijsk na jejím ledě 4:3. Favorit vedl 4:0 už po 12 minutách, když dvakrát skóroval kapitán SKA Ilja Kovalčuk, jenž je s deseti zásahy nejlepším střelcem soutěže. Navíc neproměnil trestné střílení.

Domácí střídali brankáře už v osmé minutě po třetím obdrženém gólu, zápas nedochytal ani Alexander Salák v dresu vítězů. Český reprezentant přepustil své místo po první třetině za stavu 4:0 Jevgeniji Ivannikovovi, který inkasoval tři góly. Dvakrát kapituloval v přesilovce, u gólu na 2:4 asistoval Lukáš Kašpar. Na rozdíl jedné branky snížili domácí v 47. minutě v přesilovce pět na tři, kdy byl na trestné lavici i Roman Červenka.

Jen necelých 12 minut vydržel Tomáš Pöpperle v brance Soči, než ho po třetím inkasovaném gólu v duelu s Kazaní nahradil Andrej Gavrilov. Nováček KHL nakonec doma prohrál 0:5.

V úspěšném vstupu do soutěže naopak pokračuje další nový účastník Jokerit Helsinky. Finský celek vyhrál v Nižněkamsku 7:5, hattrickem a přihrávkou k tomu výrazně přispěl útočník Niklas Hagman.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Omsk 0:4 (Sobotka 0+2), Vladivostok - Barys Astana 3:2, Novokuzněck - Ufa 3:2, Čeljabinsk - Dinamo Riga 2:1 po sam. nájezdech, Chanty-Mansijsk - Petrohrad 3:4 (za domácí Kašpar 0+1), Jaroslavl - Jekatěrinburg 2:0 (Novotný 0+1), Nižněkamsk - Jokerit Helsinky 5:7, Dynamo Moskva - Magnitogorsk 0:1 po sam. nájezdech, HK Soči - Kazaň 0:5.