reklama

Nemocný Sobotka: Jako by mě celou noc někdo kopal

Vše začalo po zápase s Kanadou. Vladimír Sobotka po něm chytil průjem, který teď střídá teplota a celková slabost. Vše začalo po zápase s Kanadou. Vladimír Sobotka po něm chytil průjem, který teď střídá teplota a celková slabost. autor: Roman Kučera
Útočník v Minsku ulehl a cítí se pod psa. Na rozdíl od ostatních českých hokejistů ho ale na hotelovém pokoji skolila klasická chřipka, a ne průjem. „Ten jsem měl už předtím a nebylo to tak hrozné."

Minsk (od našeho zpravodaje) – Také Vladimír SobotkaMinsku ulehl a cítí se pod psa. Na rozdíl od ostatních spoluhráčů ho ale na hotelovém pokoji skolila klasická chřipka, a ne průjem. „Ten jsem měl už předtím a nebylo to tak hrozné,“ řekl dnes Sobotka českým novinářům.

Hokejisté kvůli viróze, která na světovém šampionátu kosí celý tým, dnes vynechali trénink (více zde). Průjem má momentálně více než polovina hráčů. Vladimír Sobotka má tohle za sebou. Nevolnost však u něj vystřídala bolest v krku, zvýšená teplota a celková slabost.

Jestli bude elitní český centr připraven nastoupit do sobotního zápasu s Dánskem, dosud není jasné.

Jak jste teď na tom?
Dnes už se cítím líp, ale furt to není ono. Mám zatuhlý krk, rýmu a bolí mě hlava. Cítím se slabě. Už včera ráno jsem se cítil tak nějak… Ještě jsem byl na rozbruslení, ale pak už to nebylo ono. Chtěl jsem se zkusit obléct a jít proti Italům hrát, ale nešlo to.

Jak se vás dotkla střevní viróza, která kosí ostatní hráče?
Střevní problémy jsem měl už předtím, což nebylo tak hrozné. Do toho se ale teď přidala nějaká chřipka. Neměl jsem vůbec sílu, bylo mi strašně zle. Podle toho, co doktor říkal, je to nějaká chřipka.

Největším příznakem je ta slabost?
Přesně tak. Kosti, všechno bolí. Jak kdyby do mě někdo celou noc kopal. Začalo to po zápase s Kanadou.

Izolovali vás na pokoji?
Já celý den spím a jsem furt na stejném pokoji jen s Lukášem Kovářem. Jinak zatím ne.

Máte s takovou virózou zkušenosti z minula?
Abych řekl pravdu, takhle jsem ještě nemocný nebyl. Nikdy jsem takový stav nezažil. Nevím, jak se s tím bude tělo vypořádávat.

Můžete už alespoň jíst?
Ráno jsem byl na snídani, to jsem se cítil taky hrozně. Dal jsem si jenom nějaké ovoce. Na oběd jsem si dal nějaký vývar a čaj.

Jak vás doktoři léčí?
Nasadili mi antibiotika. Mám je ještě na dva dny, ale uvidíme už zítra, jak mi bude. Půjde jen o to, jak se budu cítit.

reklama