Sobotkův desátý gól v sezoně Omsku k vítězství nepomohl

30. 1. 2015 20:51
Desátým gólem v sezoně otevřel útočník Vladimír Sobotka skóre zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi Omskem a Nižním Novgorodem.
Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Desátým gólem v sezoně otevřel útočník Vladimír Sobotka skóre zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi Omskem a Nižním Novgorodem, domácí tým ale nakonec prohrál 2:3.

Druhý nejproduktivnější český hráč v soutěži se trefil v přesilové hře ve 14. minutě, když před brankou dorazil Kalininovu nepovedenou střelu. Hosté ve druhé třetině vyrovnali a dvěma góly v závěrečných třech minutách zápasu rozhodli o své výhře. Torpedo si připsalo druhé vítězství po předchozí sérii osmi porážek, pro Omsk to byla třetí prohra za sebou.

Slovan Bratislava nenavázal na překvapivé středeční vítězství na ledě favorizovaného Petrohradu a v dalším venkovním utkání podlehl v Helsinkách Jokeritu jasně 0:4. Znovu prohrál i Petrohrad. Vedoucí tým Bobrovovy divize doma nestačil na Atlant Mytišči 1:3 a zaznamenal třetí neúspěch za sebou.

Dvěma góly se na úspěchu Severočechů podílel František Lukeš. Litvínov tak využil zaváhání Třince a snížil náskok Ocelářů v čele soutěže na jedenáct bodů.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - CSKA Moskva 1:5, Omsk - Nižnij Novgorod 2:3 (za domácí Sobotka 1+0), Jekatěrinburg - Dinamo Minsk 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Krajíček 0+1), Magnitogorsk - Chanty-Mansijsk 5:3 (za hosty Kašpar 0+1), Ufa - Čerepovec 4:5, HK Soči - Viťaz Podolsk 5:2 (za hosty Horák 0+1), Kazaň - Čeljabinsk 2:1, Dynamo Moskva - Jaroslavl 1:0, Jokerit Helsinky - Slovan Bratislava 4:0, Petrohrad - Atlant Mytišči 1:3, Dinamo Riga - Záhřeb 1:2.