Souboj českých brankářů zvládl lépe Štěpánek s Čerepovcem

6. 11. 2014 18:20
Souboj českých brankářů v KHL dopadl v duelu Jekatěrinburgu s Čerepovcem lépe pro hostujícího Jakuba Štěpánka, jehož Severstal vyhrál 5:3.
Jakub Štěpánek
Jakub Štěpánek | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Souboj českých brankářů v KHL dopadl v duelu Jekatěrinburgu s Čerepovcem lépe pro hostujícího Jakuba Štěpánka, jehož Severstal vyhrál 5:3. Jakub Kovář v dresu Avtomobilistu musel strávit třetí porážku za sebou.

Štěpánek dlouho držel čisté konto a kapituloval až v závěru poslední třetiny. O druhou nulu v sezoně přišel v 53. minutě, kdy ho překonal Solomonov, a poté inkasoval ještě dvakrát. Na třetí gól domácích přihrával v poslední minutě Jakub Petružálek.

Dva góly Lukáše Kašpara přinesly Chanty-Mansijsku vítězství 3:2 v prodloužení nad Nižním Novgorodem. Český útočník nejprve v závěru první třetiny poslal domácí do vedení a v prodloužení pak svým desátým gólem v sezoně rozhodl.

Vítězství Jaroslavle na ledě Čeljabinsku zařídil Jiří Novotný, který se prosadil podruhé za sebou po sedmizápasovém střeleckém půstu. Gólem v první minutě prodloužení rozhodl o výhře 4:3, do statistik si připsal i asistenci u třetího gólu hostů.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Jaroslavl 3:4 v prodl. (za hosty Novotný 1+1), Jekatěrinburg - Čerepovec 3:5 (za domácí Petružálek 0+1), Chanty-Mansijsk - Nižnij Novgorod 3:2 v prodl. (za domácí Kašpar 2+0).Lada Togliatti - HK Soči 1:3, Nižněkamsk - Viťaz Podolsk 2:3, Dynamo Moskva - Omsk 5:4 v prodl. (za hosty Sobotka 0+1), Petrohrad - Magnitogorsk 1:2 (za domácí Červenka 1+0).