reklama

Soupisku českých hokejistů doplní útočník Martin Růžička

Martin Růžička Martin Růžička autor: CPA Eduard Erben
Poslední volné místo na soupisce českých hokejistů na mistrovství světa v Minsku zaplní útočník Martin Růžička.

Minsk - Poslední volné místo na soupisce českých hokejistů na mistrovství světa v Minsku zaplní útočník Martin Růžička. Dopsán bude před dnešním čtvrtfinálovým zápasem se Spojenými státy americkými. Účast na šampionátu si naopak nepřipíše obránce Lukáš Kovář z Vítkovic, který byl povolán dodatečně po zranění beka Romana Poláka v úvodním utkání proti Slovensku.

Před startem play off tak bude mít kouč Vladimír Růžička k dispozici tři brankáře, bez zraněného Poláka sedm zadáků a 14 útočníků. "Martin Růžička bude dnes připravený jako třináctý útočník," řekl novinářům po předzápasovém rozbruslení asistent trenéra Ondřej Weissmann.

"Čekal jsem na to, jak to dopadne, a mám radost. Zůstával jsem pozitivní," prohlásil Martin Růžička. Před ním se dočkali doplnění na soupisku postupně obránce Michal Jordán, útočník Michal Vondrka a třetí brankář Pavel Francouz.

"Trénoval jsem s týmem, máme tu dobrou partu, takže byla sranda," doplnil mistr světa z Německa z roku 2010, který si připíše druhou účast na velkém mezinárodním turnaji. Vedle Lukáše Kováře se na soupisku nedostali útočníci Lukáš Kašpar a Milan Gulaš, kteří už v pátek odcestovali domů.

reklama