reklama

Špaček: Kdyby Hadamczik chtěl, na play off přijedu

OBRAZEM Tittelbachova pomsta: Špačkovi ustřihl kravatu Podívejte se na fotogalerii z akce, na níž plzeňští hokejisté dostali luxusní hodinky. Václav Tittelbach pak Jaroslavu Špačkovi ustřihl kravatu. Foto: Aktuálně.cz
Plzňští mistři považují svého spoluhráče Jana Kováře za zatím jednoho z nejlepších hráčů českého mužstva na MS.

Praha - Dlouho mohli čeští fanoušci doufat, že plzeňský útočník Martin Straka protáhne svou veleúspěšnou sezonu až na mistrovství světa.

S koučem národního týmu Aloisem Hadamczikem byl domluven, že pokud bude fit, do Švédska pojede.

Po zisku extraligového titulu však prozatím pověsil brusle na hřebík.

"Vytížení na konci sezony bylo veliké. Došli jsme až k titulu a pak už byla jen krátká doba, během níž jsem se musel starat o plzeňské mužstvo. Taky jsem se za poslední týdny moc nevyspal, tak to teď doháním," řekl šéf Plzně s tím, že jej odmítnutí pozvánky rozhodně nemrzí.

Jsem připraven přiletět, smál se Špaček

Na setkání při příležitosti přebírání luxusních hodinek od partnerské společnosti D.I.C. dorazil spolu s Tomášem Vlasákem a Jaroslavem Špačkem, jenž coby asistent trenéra ve finále naskočil na poslední tři duely i jako hráč.

Všichni tři navíc vybojovali mnoho medailí také v dresu české reprezentace.

"Já tedy pro jistotu jsem na telefonu, kdyby mi Lojza Hadamczik volal. Ale musíme postoupit, protože já hraju jen v play off. Ty tři zápasy, to je jediné, co tak vydržím," žertoval Špaček.

Tým se hledá, ale nezatracujme ho

Vážněji už trojice Plzeňáků mluvila o dosavadních výkonech národního týmu, který ze tří zápasů vyhrál jediný.

"Moc jsem toho neviděl, ale ty výsledky zatím neodpovídají tomu, jak by to mělo vypadat," zabědoval si i za své kolegy Straka. "Šance tam je, ale musí se to zlepšit."

"Oproti Bělorusku šla naše hra dolů. Zdá se mi, že se kluci hledají," přidal se Špaček.

"Určitě ale není důvod k tomu, aby se mužstvo nějak zatracovalo," zůstává optimistou Vlasák.

Špatná koncovka, nedůrazná obrana

Celkový projev mužstva podle zkušeného tria není zas tak špatný, ale v jednotlivých herních fázích je vždy něco špatně.

"V koncovce to není dobré. Máme málo střelců a neskórujeme při hře pět na pět. To je alfa a omega," má jasno Vlasák. "Myslím si, že Švýcaři nebyli o tolik lepší, ale prostě své šance proměnili."

"Také v obraně se trápíme. Hodně couváme, ustupujeme a nejsme tak agresivní v osobních soubojích. Dáváme soupeřům příliš prostoru," uvedl své postřehy k defenzivní hře bývalý zadák Špaček.

Problémy s aklimatizací

Na matných výkonech nese částečnou vinu i špatná aklimatizace. Celá třetina týmu se narychlo musela vypořádávat s přeletem a následnou změnou denního rytmu.

"Slétávalo se to na poslední chvíli, pro kluky z NHL byl určitě ten časový posun nepříjemný," chápe Špaček, jenž podobnou situaci také několikrát zažil.

"Teď měli dva dny volno, tak snad se dali do kupy, dobře se vyspali, potrénovali a taky si popovídali, protože někteří se třeba spolu ani neviděli," věří asistent trenéra v Plzni.

Dány nepodcenit!

Dalším soupeřem českého týmu bude ve čtvrtek jeden z papírových outsiderů - Dánsko. "Dány nesmíme podcenit," varuje Špaček. "Kdybychom náhodou dostali jeden dva góly, tak by se nám to těžko obracelo."

Na dálku však mužstvu důvěřuje a o vítězství nepochybuje. "Věřím, že se kluci dobře připraví, dají do toho všechno a zápas zvládnou."

Spoluhráč Kovář patří k nejlepším

Přestože Plzeň vyhrála extraligový titul, má na mistrovství pouze jedno zastoupení - Jana Kováře. Třiadvacetiletého útočníka na šampionát katapultovalo především parádní play off.

Kovářovi spoluhráči své želízko ve stockholmském ohni pochopitelně bedlivě sledují. "Jsme spolu v kontaktu, píšeme si," potvrdil Vlasák.

Právě forvard ´indiánů´ patří podle Vlasáka mezi ty hráče českého mužstva, kteří podávají nejnadějnější výkony.

"Myslím si, že se Švédy byla jeho lajna s Tenkrátem a Hertlem tou nejlepší. Strašně mu přeju, aby se mu dařilo. Kovy s Hertlem jsou jedni z mála mladých kluků, kteří na šampionát jeli. Dokazují i na mezinárodní scéně, že na to mají," těší Vlasáka.

"Dobře se jeví také Jirka Hudler. Snad se v dalších zápasech chytí i ostatní." dodal trojnásobný mistr světa.

reklama