reklama

Špaček dnes naskočí do finále extraligy

Jaroslav Špaček. Jaroslav Špaček. autor: CPA - Eduard Erben
Zkušený bek a naganský šampion by se podle serveru iDnes měl objevit v pátém finále hokejové extraligy.

Plzeň- Obránce Jaroslav Špaček, který po minulé sezoně ukončil aktivní kariéru, nečekaně nastoupí za Plzeň v dnešním pátém finálovém zápase hokejové extraligy ve Zlíně.

Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa doposud působil jako asistent trenéra Indiánů. Plzeň má ale momentálně problémy se složením obrany, proto se devětatřicetiletý Špaček rozhodl týmu vypomoci, i když to v minulých dnech vylučoval. Informoval o tom web iSport.cz.

"Je to pravda, bude hrát," uvedl sportovní manažer Milan Tichý. "Když jsme zjistili, že máme málo beků, kluci před Špágra (Špačka) hodili bágl s věcmi a řekli mu: Budeš hrát! A bude hrát," pousmál se Tichý.

Rodák z Rokycan hrál naposledy v dresu Caroliny v minulé sezoně zámořské NHL. V současném ročníku extraligy nejprve pomáhal obráncům Plzně při tréninku, poté se stal asistentem a krátce před začátkem play off se posunul i na střídačku Západočechů.

Zapojení do zápasu webu deníku Sport potvrdil i sám hráč, příliš jej ale komentovat nechtěl. "Je na to přísné embargo! Budu mluvit až po zápase. Jestli ho tedy přežiju," uvedl s úsměvem Špaček, který za Plzeň hrál naposledy v sezoně 2004/05 při výluce zámořské NHL.

Dnešní pátý zápas finále se za stavu 2:2 hraje od 18:15 ve Zlíně a online jej budeme sledovat zde.

reklama