reklama

Špaček: Takhle to nejde. Prohráli jsme ve čtrnácti vteřinách

Jaroslav Špaček přiznal, že s takovým výkonem, jako v pátek proti Zlínu, by Plzeň neuspěla ani v sériích se Slavií a Litvínovem. Jaroslav Špaček přiznal, že s takovým výkonem, jako v pátek proti Zlínu, by Plzeň neuspěla ani v sériích se Slavií a Litvínovem. autor: CPA
Hodně zklamaný byl po šestém zápase finálové série mezi Plzní a Zlínem Jaroslav Špaček, plzeňský obránce a asistent trenéra v jedné osobě.

Plzeň - Hodně zklamaný byl po šestém zápase finálové série mezi Plzní a Zlínem plzeňský obránce a asistent trenéra v jedné osobě Jaroslav Špaček.

Hodně ho totiž mrzelo, že si indiáni nechali po páteční porážce 2:5 proklouznout mezi prsty možnost slavit před vlastními fanoušky mistrovský titul.

Před rozhodujícím sedmým zápasem série v neděli ve Zlíně je však plný odhodlání.

"Je to sice na trenérech, ale myslím si, že utéct z boje by ode mě bylo hodně špatné, když se budu cítit dobře, nastoupím. Máme dalších 48 hodin na to, abychom se dali dohromady, musíme se z toho poučit a jet do Zlína pro výhru," řekl devětatřicetiletý obránce na tiskové konferenci po zápase.

Jardo, jak moc ovlivnily zápas dva vaše inkasované góly v úvodu druhé třetiny?
Ten zápas jsme si prohráli ve čtrnácti vteřinách, dostali jsme dva blbé góly, oni pak couvli a to je přesně ten hokej, který chtějí hrát.

Jak se pak hraje týmu, který má velmi dobře propracovanou defenzivu?
Porazili nás tím, že dodržovali systém, hráli to, co hrajeme vždycky venku my. Dobře bruslili, napadali nás, nedali nám žádný prostor. Znovu se ukázalo, že hrají venku výborný hokej.

Přitom po úvodní třetině to s vámi přitom vypadalo dobře...
Nezačali jsme špatně, dali jsme první gól, což jsme chtěli, ale nepřidali jsme z brejků dalšího. Říkali jsme si, že v tom musíme být lepší, ale přijdeme na led a dostali jsme dva rychlé góly, což nás dost srazilo.

Zlín však už na konci první třetiny přebíral iniciativu a začal se dostávat šance...
Vůbec se nám nedařilo dát puk tam, kam jsme chtěli, nevytvořili jsme si žádný tlak. Zlín hrál dobře, jednoduše, vyhazoval jen puky ven a my jsme museli bruslit nahoru a dolů. Nabruslili jsme dneska kilometry, možná to vypadalo, že chceme, ale nemělo to žádný efekt.

Jak jste se cítil Vy sám? Opět to vypadalo, že jste neměl sebemenší problémy...
Jsem rád, že jsem přežil v pohodě, hráli se mi dneska dobře, ale chtěl jsem se s někym srazit, což se mi dneska nepovedlo s žádným hráčem. To také vyplynulo z té naší hry a to je prostě špatně. S takovouhle hrou bychom nepřehráli ani Zlín, ani Slavii nebo Litvínov.

Co tedy musíte změnit, aby jste to v nedělním zápase neopakovali?
My hrajeme lépe venku než doma, kde na nás tlak není takový, stejně je na tom i Zlín. Nic jsme nevzdali, jedeme tam o ten titul bojovat. Kdo bude mít víc štěstí a ke komu se budou víc odrážet puky, ten vyhraje.

reklama