Špačkův debut za Carolinu: dvě asistence, přesto prohra

10. 12. 2011 8:15
Washington - Toronto 4:2, Winnipeg - Carolina 4:2
Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun | Foto: Reuters

Praha - Šestadvacet úspěšných zákroků českého brankáře Tomáše Vokouna stálo za vítězstvím Washingtonu nad Torontem 4:2.

Hlavní hrdinou večera byl však jeho spoluhráč Dennis Wideman, který byl u všech branek Capitals.

Osmadvacetiletý bek nastřílel o pátečním večeru svůj první hattrick kariéry, k němu přidal i jednu asistenci.

Český trejd v NHL, Kaberle míří do Montrealu za Špačka
Jágrova Philadelphia porazila v souboji o čelo Tučňáky

Smíšené pocity měl po premiéře v dresu Caroliny obránce Jaroslav Špaček. Připsal si sice dvě asistence, které však neodvrátily porážku jeho nového celku, kam byl vyměněn z Montrealu, 2:4 na ledě Winnipegu. Hurikáni skórovali až ve třetí třetině, kdy už pouze korigovali čtyřgólovou ztrátu z předchozího průběhu utkání.

To gólová přihrávka Tomáše Fleischmanna přispěla Floridě k bodu. Panteři totiž v Buffalu prohráli 1:2 až v prodloužení.

Výsledky NHL:

Washington - Toronto 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
13., 22. a 59. Wideman, 39. Bäckström - 33. Kessel, 54. Franson. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta.

Edmonton - Colorado 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
7. a 40. Gagner, 20. Eager, 31. Eberle - 24. McClement.

Winnipeg - Carolina 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
1. Byfuglien, 6. E. Kane, 31. Stapleton, 32. Little - 49. Faulk (Špaček), 53. Sutter (Špaček).

Buffalo - Florida 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
18. Roy, 63. Pominville - 36. Garrison (Fleischmann).