reklama

Spadli jsme z hrušky, Švýcaři si věří, řekl kouč Weissmann

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: CPA Eduard Erben
Porážka se Švýcarskem není žádná tragédie. Čeští hokejisté před světovým šampionátem v Minsku alespoň spadli z hrušky, říká asistent trenéra Ondřej Weissmann.

Neuchatel  - První porážka v přípravě na blížící se mistrovství světa není podle asistenta trenéra Ondřeje Weissmanna tragédie. Po nezdaru s domácími Švýcary v Neuchatelu přiznal, že pro nejbližší budoucnost může mít i pozitivní vliv.

"Myslím si, že je to dobře, že nás někdo klepnul přes prsty. I když Švýcaři to zrovna být nemuseli. Předtím jsme čtyřikrát vyhráli a mám pocit, že jsme byli trošku na hrušce. Tak jsme zase spadli dolů," řekl Weissmann novinářům po porážce 1:3.

"Věří si na nás, potřebujeme v neděli vyhrát"

Úřadujícím vicemistrům světa se proti českému týmu v posledních letech daří, zvítězili už čtyřikrát za sebou. Naposledy národní mužstvo uspělo v dubnu 2011 v Litvínově.

"Potřebovali bychom v neděli vyhrát a dostat je trochu do kolen. Je vidět, že si na nás věří, a i se tak chovají," uvedl Weissmann směrem k dalšímu duelu, který se odehraje za dva dny v Basileji.

Duel na vyprodaném stadionu v Neuchatelu poznamenaly problémy s časomírou. Od první třetiny se na ní neobjevovaly tresty, od druhé části nešla vůbec. Odehraný čas tak pořadatelé hlásili nepříliš kvalitním ozvučením jen při přerušení hry.

Časomíra nešla, čas hlásil trenérům masér

"Bylo to celé špatné, atmosféra nás malinko srážela. Měli jsme za sebou dlouhou cestu (z Basileje), pak nešla časomíra a my jsme museli čekat. Když byl někdo vyloučen, tak jsme nevěděli, o čem se rozhodčí baví. Byl to takový rozháraný hokej. Moc se mi to nelíbilo. Nehledě na to, že jsem třikrát ani nevěděl, za co nás vyloučili," uvedl spolupracovník Vladimíra Růžičky.

Podobné problémy by v mezinárodních zápasech nečekal. "Kdybychom sem jeli s klubem, tak je to možné. Pro reprezentaci si ale myslím, že by to mělo být lépe zorganizováno," podotkl Weissmann.

Češi se s nezvyklou situací snažili vyrovnat s pomocí maséra Zdeňka Šmída, který podle stopek hlásil každých dvacet sekund čas. "Ale i tak to bylo blbé," řekl Weissmann.

reklama