reklama

Sparta má znovu nejvyšší cíle a chválí si spolupráci se Lvem

Hokejista Jakub Klepiš se zdraví s hráči Sparty po přípravném utkání HC Sparta Praha - HC LEV Praha před sezónou 2012/13. Hokejista Jakub Klepiš se zdraví s hráči Sparty po přípravném utkání HC Sparta Praha - HC LEV Praha před sezónou 2012/13. autor: Lenka Rybaříková
Sparta Praha jde do extraligy znovu s jasným a léta neměněným cílem - hrát v lize o titul. Nově se ale v domácím prostředí bude dělit o Lva. Na spolupráci nevydělá jen klub, ale také fanoušci.

Praha - Hokejová Sparta před sezonou přišla o brankářskou jedničku i nejlepšího obránce, přesto jde do nového ročníku extraligy se stejným cílem - hrát v lize o titul.

"Majitelé klubu stanovili sportovnímu úseku jasný cíl atakovat nejvyšší příčky ligy. My ho přijímáme a chceme nejen navázat na loňskou základní část, ale také bojovat do poslední chvíle i v play-off," řekl na dnešní tiskové konferenci předseda představenstva klubu Petr Bříza.

Sparta v loňské sezoně jasně ovládla základní část, ale v prvním kole play-off nestačila na Kometu Brno. Letos by ráda ještě dál.

Do sezony vstupuje s prakticky totožným kádrem, ale musela v létě vyřešit ztrátu brankářské jedničky Tomáše Pöpperleho i elitního obránce Michala Sersena.

Toho má nahradit finský bek Ari Vallin s bohatými zkušenostmi ze Skandinávie i KHL. V bráně se po sedmi letech do rudého dresu oblékne Marek Schwartz.

Lev Praha: Konkurence a výzva

"Před cílem se neschováváme, máme ze soupeřů respekt, ale chceme hrát na špici," řekl sportovní ředitel Patrik Martinec s tím, že se bude muset tým vypořádat s novou konkurencí.

"Do Prahy přišla KHL, takže fanoušci mají víc možností, na který hokej vyrazit," ví Martinec. "Uděláme ale vše pro to, abychom hráli atraktivní hokej a lidé chodili raději na Spartu."

Pomoct naplnit tyto cíle má 110 milinový rozpočet, který je už před sezonou téměř kompletně zajištěný. To navzdory tomu, že se klub rozloučil s dlouhodobým generálním partnerem a nového zatím nemá.

Spolupráce pomáhá plnit rozpočet

Výrazným přínosem do klubové pokladny je právě spolupráce se Lvem. Sparta ušetří na provozu arény, která navíc v létě kvůli regulím ruské ligy doznala několik výrazných změn.

"Tou největší a na oko nejvíc viditelnou jsou mantinely, díky kterým půjde na led lépe vidět. V minulosti jsme měli problémy s čištěním skel. O dvacent procent se zlepšilo osvětlení a fanoušci to kvitují. S nadsázkou říkají, že led vystupuje jako boxerský ring," usmívá se Bříza.

Spolupráce se Lvem Spartě přináší i další pozitiva, která nejvíce potěší hlavně fanoušky. Z ledové plochy vymizely reklamy a hrát se bude téměř na čistém ledě. Na stejném, jako se hraje KHL.

Čistý led zaplatí Lev

"Měnit ledovou plochu na každý zápas by bylo technicky nemožné. Dohodli jsme se proto se Lvem i na kompenzaci. Regule KHL byly důležitější. Budeme mít na ledě jen ruské reklamy, ale je jich málo. Určitě to pomůže hokejovému zážitku," těší Břízu.

Loga vlastních partnerů Sparta posunula na LED panely kolem hrací plochy. Měnit se budou pouze reklamy na mantinelech a branding arény.

Že Sparta nebude doma, se fanoušci bát nemusí. Poprvé mohou na extraligu do Holešovic vyrazit v pátek proti Karlovým Varům.

reklama