reklama

Sparta málem ztratila vyhraný zápas. Ale dál jede na rekord

Góly Petra Kumstáta se ve Vítkovicích nakonec ukázaly jako rozhodující Góly Petra Kumstáta se ve Vítkovicích nakonec ukázaly jako rozhodující autor: Jakub Šafránek
Hokejisté Sparty ve Vítkovicích přes velký náskok málem vítězství ztratili, nakonec vyhráli těsně 5:4.

Ostrava - Po patnácti minutách vedli 4:0 a stejných úsek před koncem utkání drželi pohodlný náskok 5:1. Jenže nakonec byli sparťané rádi, že o body nepřišli a vyhráli ve Vítkovicích aspoň o gól 5:4.

"Povedl se nám začátek utkání, vlastně celá první třetina byla v naší režii, všechno nám vycházelo," těšilo Petra Kumstáta, který se na výhře Pražanů podílel dvěma góly.

Z lehkovážnosti drama

Jenže v dalším průběhu přidal jistý držitel Prezidentova poháru už jen jednu branku, dalšími šancemi pohrdl a domácí ucítili šanci.

"Začali jsme hrát lehkovážně a nakonec z toho bylo ještě drama," sahal svému týmu do svědomí Kumstát.

"V dalších dvou třetinách byly Vítkovice lepší, přestřílely nás, pomohly jim přesilovky. My jsme jen stáli a čekali, nakonec se nám to málem vymstilo," narážel urostlý útočník na závěr, v němž Ostravané využili dvě přesilovky a v posledních osmnácti sekundách se ještě pokusili senzačně vyrovnat.

Tři body od rekordu

Nakonec sparťané výhru udrželi a se 109 body jsou jen tři body od překonání rekordního zisku Pardubic ze sezony 2002/03. Přestože se hráči o tomto milníku v kabině prý příliš nebaví, rádi by jej pokořili.

"Když už jsme tak blízko, tak bychom to chtěli překonat," přiznal Kumstát. "Budeme chtít dál vyhrávat, těšit naše fanoušky a dobře se připravit na play off. Ale musíme hrát už naplno celých šedesát minut."

Další opravu v historických zápisech by Pražané mohli provést v počtu vstřelených gólů. I když těch by museli za tři zbývající kola nastřílet ještě 22. "Tak o tomhle rekordu ani nevím," uvedl Kumstát.

reklama