Sparta na hokejovém Spengler Cupu podlehla Ženevě

av
27. 12. 2010 18:00
Turnaj v Davosu: Sparta Praha - Servette Ženeva 3:4

Praha - Vyrovnaný zápas sehrála hokejová Sparta při svém prvním vystoupení na 84. ročníku Spenglerova poháru. Ženevě podlehla těsně 3:4, i když na začátku třetí části o gól vedla. Pak ale český tým srazily hrubky, které švýcarský celek dokázal potrestat.

Nejprve se ale dlouho nic nedělo. První třetina nepřinesla góly ani žádný festival šancí. Sparta byla lehce aktivnější a odměny se dočkala v polovině utkání, kdy otevřel skóre přesnou střelou do horního růžku Kůrka.

Petrohrad porazil na úvod Spengler Cupu 3:1 Ženevu
Slavia porazila Vary, je sedmá. Zlín deklasoval Chemiky

Pak začal zápas plný obratů. Nejprve otáčeli skóre hokejisté Ženevy. Během třech minut skórovali Randegger a v přesilovce Fritsche. Další obrat ve skóre si přichystala Sparta. Do konce druhé sirény chybělo 53 sekund, když za záda brankáře Stephana proklouzlo nahození Francouze Treilleho - 2:2.

Třetí třetinu začali Pražané náporem, který vyústil v přesilovou hru. Hned ve 42. minutě ji Sparta využila. Trefila se švýcarská posila českého týmu, obránce DuBois. Sparta vedla, ale pak přišly rozhodující chyby.

Hned po vedoucím gólu se nechal hloupě vyloučit Treille a Švýcaři využili početní výhodu pouhou vteřinu před koncem přesilovky díky trefě Henessyho.

A za další dvě minuty bylo definitivně zle. DuBois trestuhodně rozehrál přímo na hokejky Ženevanů, jejichž akci zakončil dorážkou neobsazený Savary. Sparta už se na odpověď nezmohla a prestižní turnaj zahájila porážkou. Další zápas Sparta odehraje v úterý od 15 hodin proti Petrohradu.

Spenglerův pohár, mezinárodní hokejový turnaj v Davosu (Švýcarsko):

Skupina A:

Sparta Praha - Servette Ženeva 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 30. Kůrka (Výborný), 40. Treille, 42. Du Bois (Ton) - 34. Randegger (Hennessy), 37. Fritsche (Bezina, Park), 44. Hennessy (Salmelainen), 47. Savary (Salmelainen). Rozhodčí: Rozhodčí: Baluška (SR), Hébert (Kan.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 5782.

Sestava Sparty: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Du Bois, Hanzlík, Macholda, Philipp, Husák - Kůrka, Výborný, Kafka - Ton, Kratěna, Hromas - Treille, Broš, Luňák - Bartánus, Peter, Smoleňák - Karpov. Trenéři: Hořava a Rulík.

1. SKA Petrohrad 1 1 0 0 0 3:1 3
2. Servette Ženeva 2 1 0 0 1 5:6 3
3. Sparta Praha 1 0 0 0 1 3:4 0