reklama

Sparta odtajnila trenéra. Bude jím Richard Žemlička

autor: archiv Sparta Praha
Dosavadní asistent se posouvá do role hlavního kouče

Praha - Hokejová Sparta už zná jméno nového trenéra.

Náhradou za dosavadního kouče Josefa Jandače, který od příští sezony povede HC Lev v Kontinentální lize, bude Richard Žemlička. Ten dosud působil ve Spartě jako asistent.

"Chceme pokračovat v koncepci, kterou jsme před minulou sezonou nastavili. A Richard Žemlička je pro nás v tomto ohledu nejlepší variantou," vysvětluje Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha.

Čtěte také:
KHL v Praze. Lev má trenéra a spolupracuje se Spartou
Trenérem HC Lev bude Jandač, jednání finišují

Minulý týden Sparta obdržela od Jandače finální dokument, který potvrdil jeho odchod z pozice hlavního trenéra a sportovního manažera holešovického celku. Ve smlouvě měl totiž klauzuli, která mu odchod umožňovala.

"Vážíme si toho, co pro Spartu udělal, se svými asistenty započal cestu, jež se podle našeho názoru ubírá správným směrem. Proto jsme se rozhodli, aby v jeho trenérské práci pokračoval Richard Žemlička, který byl od začátku u nastolené koncepce," tvrdí Bříza.

Pro Žemličku je to po trenérských zkušenostech z nižších soutěží a roli asistenta první štace na pozici hlavního kouče extraligového mužstva.

"Nabídky posunout se na pozici hlavního trenéra si ohromně cením. S kolegou Jandačem jsme našli už před minulou sezonou společnou řeč a jsem rád, že nyní mohu pokračovat v tom, co jsme rozběhli," říká Žemlička.

Ve funkci druhého asistenta zůstává Patrik Martinec. Vedení Sparty ale musí ještě obsadit roli prvního asistenta. Letní příprava holešovického mužstava začíná už příští pondělí.

ZA KULISY Tohle při sportu taky uvidíte. A možná vám vypadnou oči z důlků ZA KULISY Tohle při sportu taky uvidíte. A možná vám vypadnou oči z důlků Prohlédněte zde

reklama