Sparta otočila zápas a blíží se k titulu

SportPlus, ČTK
14. 4. 2006 19:42
Praha - Hokejová Sparta otočila čtvrté finálové utkání se Slavií ve třetí třetině z 0:2 na konečných 3:2 a od ligového prvenství ji dělí jediná výhra.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE.

Sparťané začali druhý domácí duel aktivněji než před čtyřiadvaceti hodinami, stejně jako v předešlých vzájemných zápasech ale inkasovali jako první. V sedmé minutě překonal Břízu po rychlém protiútoku Prorok. Gólové akci však zřejmě předcházel ofsajd, který rozhodčí nepostřehli.

Domácí mohli vyrovnat v přesilové hře, stejně jako v předchozích případech však měli problém se zakládáním útoku a zavezením puku do útočného pásma. Blízko k vyrovnání měl po Fraňkově zaváhání Kratěna, slávistický brankář ale včas stihl vše napravit.

A tak místo vyrovnání skóre přišel druhý úspěch hostí, o který se opět postaral důrazný Prorok. Po dvanácti minutách tak Sparta prohrávala 0:2. Třetí branku mohl navíc v závěru první třetiny přidal Vondrka. Kouč domácích Výborný poté stejně jako v minulém duelu rozdělil elitní dvojici Marek, Ton do dvou útoků a doufal, že to pomůže jeho týmu oživit ofenzivu. Moc se to ale nepovedlo.

Duda: Za sedm minut třikrát vyloučen

Na ledě se sice začalo více jiskřit a na trestné lavici téměř stále někdo seděl; Dudu rozhodčí vyloučili dokonce třikrát v rozmezí sedmi minut. Ani jeden tým však početní výhody využít nedokázal, i když Slavia hrála osmnáct vteřin v pěti proti třem. Franěk i Bříza byli pozorní. Nejblíže ke snížení měli Marek s Kašpaříkem, kteří však přečíslení dva na jednoho nezakončili ideálně.

Obdobně si po Stehlíkově chybě vedl osamocený Bednář i Netík na druhé straně. To již Sparta hrála bez obránce Pilaře, jenž odešel v 33. minutě do kabin pro celkovou slabost.

Sparta ničí svého finálového soupeře výhradně ve třetích třetinách a ani dnes tomu nebylo jinak. Již po patnácti vteřinách snížil Hlinka, když potrestal Tomicovu chybu v rozehrávce.

O necelé tři minuty později bylo vyrovnáno. Výborný opět složil dohromady dvojici Marek, Ton a nejlepší střelec základní části se mu za to odvděčil druhým gólem domácích. Slávistický kouč Růžička si pak vzal oddechový čas.

Oba týmy se poté věnovaly hlavně útočení a zaplněná hala tak sledovala pohledný hokej. K radosti většiny fanoušků se červené světlo rozsvítilo opět za Fraňkem, kterého v 53. minutě prostřelil Sivek a přiblížil Spartu k třetí výhře v sérii. Tu sparťané uhájili i při power play soupeře trvající 94 vteřin.

Sparta Praha - Slavia Praha 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
41. J. Hlinka, 43. Ton (Marek, Vykoukal), 53. Sivek (J. Hlinka, O. Kratěna) - 6. Prorok (Beránek, Tomica), 12. Prorok (Sobotka). Rozhodčí: Minář, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváci: 14.189. Stav série: 3:1.
Sparta: Bříza - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Jan Hanzlík, Pilař, Tabaček, Stehlík, Toman - O. Kratěna, J. Hlinka, Sivek - Ton, Marek, Kašpařík - Netík, J. Straka, Špaňhel - Dragoun, Langhammer, M. Růžička. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Graňák, Žabka - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Vlasák, Sup - Duda, Sobotka, Prorok - Vondrka, Divíšek, Dlouhý - Kopecký. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.