Sparta srovnala semifinálovou sérii s Plzní, finiš hostí přišel pozdě

30. 3. 2016 20:58
Radost hokejistů Sparty.
Radost hokejistů Sparty. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hokejisté pražské Sparty porazili v druhém semifinále hokejové Tipsport extraligy v O2 areně Plzeň 4:3 a srovnali stav série na 1:1.

Dvěma góly se na výhře Sparty podílel Daniel Přibyl. Série pokračuje v sobotu na západě Čech.

Sparta nedovolila rychlý nástup hostí

Oba trenéři udělali oproti předešlému duelu změny v sestavě. Domácím chyběli Piskáček, Netík a Cingel, hostům Preisinger. Sparta začala lépe než o čtyřiadvacet hodin dříve, přesto byl ústřední postavou úvodních čtyř minut plzeňský Kubalík. Nejlepší střelec základní části se dostal třikrát sám před Pöpperleho, ani jednou však gólmana Pražanů nepřekonal.

Skóre tak otevřel v 7. minutě po samostatné akci Přibyl, který přešel přes Pituleho a překonal Machovského. O 74 sekund později již vedla Sparta 2:0, když se prosadil střelou od modré obránce Barinka, jenž v sestavě nahradil Piskáčka.

Snížit mohl opět Kubalík, ani tentokrát však velkou šanci nevyužil. Oba týmy následně nevyužily několik přesilových her. Šest sekund po skončení Poletínova trestu však v 29. minutě zvýšil vedení Sparty Pech, gólu předcházelo Skleničkovo zaváhání.

V polovině duelu fauloval Švrček Indráka a rozhodčí dali plzeňskému útočníkovi k dispozici trestné střílení, ani on však snížit nedokázal. Když o 48 sekund později přidal v přesilovce Přibyl čtvrtý gól domácích, zdálo se, že je zápas rozhodnutý.

Místo Machovského se do branky Indiánů postavil Polívka a jeho spoluhráčům se podařilo duel zdramatizovat. K prvním brance hostům pomohla bleskově využitá přesilovka pět na tři, třetí gól v semifinále si připsal Johnson. Poté se v první bitce série uvedli Hollweg s Formanem, domácí měli následně výhodu přesilové hry, ale místo zvýšení sami inkasovali. Na 2:4 snížil Kratěna.

Kolaps Kudroče snahu Plzeň nezastavil

Hosté poté sice přišli o obránce Kudroče, který zkolaboval cestou do kabiny, ale pokračovali ve zlepšeném výkonu.

Bek Kudroč z Plzně o přestávce semifinále zkolaboval - čtěte ZDE

V 46. minutě mohl snížit Pulpán, Eminger však jeho střelu, odraženou od horní tyčky, hokejkou včas odehrál do bezpečí.

O 19 sekund později už Plzeň snížila na rozdíl jediné branky, Pöpperleho překvapil střelou z úhlu Kracík. Vyrovnat se ale hostům nepodařilo ani ve více než dvouminutové power play v závěru.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Přibyl (J. Hlinka), 8. Barinka (Hlaváč, Sabolič), 29. Pech (Kumstát, Forman), 32. Přibyl (Polášek) - 37. Johnson (Kratěna), 40. Kratěna (D. Sklenička, Kadlec), 47. Kracík (Jeřábek, Indrák). Rozhodčí: Hodek, R. Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.645. Stav série: 1:1.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Barinka, Hrbas, J. Mikuš, Švrček - Přibyl, J. Hlinka, Dragoun - Forman, Pech, Kumstát - Hamilton, Hlaváč, Sabolič - M. Procházka, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Plzeň: Machovský (32. Polívka) - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, D. Sklenička, od 32. navíc Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Lev, Johnson - Hollweg, Přikryl, Hrňa - Suchý, Pitule, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.