30. 10. 2009 21:05
Karlovy Vary - Sparta 1:2
Martin Ručinský
Martin Ručinský | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Vítkovic využili zaváhání Třince a po 21. kole jsou opět lídrem extraligy. Jenže přišli kvůli zranění o brankáře Jakuba Štěpánka.

Očekávaná premiéra nových trenérů Sparty skončila vítězstvím v Karlových Varech.

Loňský finalista Slavia Praha ožívá. Díky výbornému výkonu Romana Červenky vyhrála v Brně a počtvrté za sebou zvítězila venku.

Spartě se probudily hvězdy

Hokejisté Sparty s novými trenéry Davidem Volkem a Milošem Holaňem zvítězili na ledě mistrovských Karlových Varů zásluhou využitých přesilovek těsně 2:1.

Vedle nových trenérů se ve sparťanském dresu představila i posila do obrany René Vydarený.

Sparťané začali po klubové revoluci na ledě úřadujícího mistra hodně aktivně a v polovině první třetiny využili tlak přesilovkovou dělovkou z hole Martina Ručínského.

Utkáná jsme sledovali on-line

Domácí se se z velkého tlaku soupeře vymanili až ve druhé třetině a v polovině zápasu srovnal Milan Hluchý.

Ve třetí třetině se Sparta ubránila ve čtyřminutovém oslabení a poté sama využila zásluhou Petra Tona přesilovku na konečných 2:1.

Sparta si po zásluze připsala pátou výhru v sezoně. Karlovarští diváci své miláčky na závěr vypískali.

Vítkovice zvrátily zápas v závěru

Českobudějovický Mountfield před příchodem trenéra Františka Výborného prohrál po dramatickém závěru utkání ve Vítkovicích 2:3 v prodloužení.

Utkání jsme sledovali on-line

Jihočeši po odvolání Jana Tlačila provizorně vedla dvojice Jaroslav Jágr - Milan Kupka.

Na severu Moravy padaly góly až ve druhé třetině, když nejprve Ujčík dorazil Malíkův pokus. A následně vyrovnal po rychlé akci Poživil.

Ve třetí třetině poprvé otočil zápas Budějovický Květon a Vítkovicím se navíc zranil reprezentační gólman Štěpánek, kterého vystřídal Filip Šindelář.

Sedmačtyřicet sekund před koncem normální hrací doby vystřelil dorážkou prodloužení Lukáš Klimek a v závěru prodloužení protlačil puk za Turkova záda v přesilovce Petr Kuboš a rozhodl o výhře domácích.

Liberec vyhrál i bez Hlaváče

Třinec hájil vedoucí příčku v Liberci, kde v pátek prohrál po napínavém utkání 5:2. Liberečtí tak uspěli i bez Jana Hlaváče, který už odjel ke svému angažmá do Švédska.

Na severu Čech viděli diváci velké drama hlavně ve druhé třetině.

V ní Třinec nejprve rychle otočil stav na 2:1. Tygři si pak ale vzali vedení zpátky a dvěma brankami ho pak potvrdili v závěrečné části.

Třinec srážela nedisciplinovanost. Celkem čtyři hráči dostli osobní tresty.

Červenka řádil v Brně

Slavia už zase stoupá vzhůru, což potvrdila výhrou v Brně nad v tabulce poslední Kometou 3:1.

V poměrně vyrovnaném a bojovném utkání byl však dlouho stav 1:0, který vystřelil v první třetině po Červenkově pasu Lukáš Havel.

Druhá třetina sice nabídla svižnější hokej, ale brankáři Neruda a Hovi puk za svá záda nepustili.

Slavia, která už nastoupila s posilou z Plzně Zdeňkem Kubicou, rozhodla o výhře ve třetí třetině a opět v tom měl prsty Roman Červenka. Nejprve nahrál na gól Tomáši Kůrkovi a poté sám překonal Hoviho.  Za Kometu už jen snižoval Jakub Šindel.

Zlín ubránil těsnou výhru

Hokejisté Zlína zdolali ve jedenadvacátém kole extraligy Plzeň těsně 2:1.

Souboj Plzně, do jejíž branky se poprvé od sedmého kola postavil Tomáš Pöpperle, ve Zlíně měl patřičný náboj, protože obě mužstva měla před utkáním na svém kontě 36 bodů. Hrálo se zároveň o čtvrté místo v tabulce.

Západočeši před utkáním rozšířili svojí zámořskou kolonii o amerického obránce Jima Jacksona, který se však neuvedl moc dobře.

Při jeho vyloučení totiž dostal Zlín do vedení Martin Lučka.

A chvíli poté domácí zvýšili po drtivém tlaku na 2:0. Plzeň se gólově prosadila až v závěru druhé třetiny zásluhou Marka Bomersbacka, ale na vyrovnání i přes velký závěrečný nápor nedosáhla.

Pardubice se pomstily Kladnu

Pardubicím se i bez zraněného Dominka Haška povedla odplata Kladnu za poslední debakl s tímto soupeřem 0:6, když v pátek vyhrály 4:2.

Zaplněná ČEZ Arena viděla velmi vyrovnané utkání . Domácí Eaton již vedl 2:0, ale hosté zaslouženě srovnali stav a vypadalo to na dramatickou třetí třetinu.

V ní se domácí zásluhou Koukala dostali do vedení a skóre uzavřel v přesilovce zadák Nakládal.

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
6. Lučka (Rachůnek, Důras), 8. Köhler (Leška, Hamrlík) - 39. Bomersback (M. Straka, Benda). Rozhodčí: Jebavý, Jeřábek - Čech, Poruba. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 4873.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Bořuta, Kučný, Míka, Švrček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Záhorovský, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Finsterle, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.
Plzeň: Pöpperle - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Jackson, O'Brien, Dresler, Benda - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Tvrdík - Scofield, Kovář, Stránský - Adamský, M. Heřman, Dvořák. Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
27. Hluchý (Kristek, Melenovský) - 10. Ručinský (Broš, Vykoukal), 53. Ton (D. Výborný). Rozhodčí: Polák, Hodek - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 5366.
Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Čutta, Brňák, Hájek, Tribuncovs, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Hluchý - Pletka, Pech, Dej - Kuběna, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
Sparta Praha: Chábera - Vykoukal, Černošek, Macholda, Jan Hanzlík, Gulaši, Vydarený - Látal, Broš, Kratěna - Ton, D. Výborný, Hromas - Netík, Langhammer, Ručinský - Hrdel, Podlešák, Koreis. Trenéři: Volek a Holaň.

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
59. Šindel (Vondráček, Huml) - 17. Havel (Červenka, Sloboda), 52. Kůrka (Červenka), 57. Červenka (Vondrka). Rozhodčí: Turčan, Souček - Rozlílek, Pavlovič. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 7200.
Brno: Hovi - Koma, Bičánek, Novák, Ovčačík, Houdek, Richter - Erat, Dopita, Selingr - Šindel, Huml, Vondráček - R. Procházka, Pucher, R. Dlouhý. Trenéři: Pazourek a Baďouček.
Slavia: Neruda - Kadlec, Vašíček, Sloboda, Žižka, J. Drtina, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Doležal - Kůrka, Červenka, Sklenář - Havel, V. Růžička ml., Vondrka - Branda, Jelínek, M. Čermák - od 21. navíc Kubica. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Eaton Pardubice - HC Geus Okna Kladno 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
3. Kolář I (Rákos), 13. P. Sýkora (Cetkovský), 50. Koukal (Kolář I, Nakládal), 59. Nakládal (Starý, Havíř) - 16. Horna (Kalla, Mudroch), 28. Kameš (Patera, Bělohlav). Rozhodčí: R. Svoboda, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7, navíc F. Kaberle 10 min. a Horna (oba Kladno) do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 9325.
Pardubice: M. Růžička - Jillson, Kočí, Nakládal, Havíř, Mocek, Kolář II, M. Drtina - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Zohorna, Koukal, Starý - Cetkovský, Genoway, Somík - Kolář I, Divíšek, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.
Kladno: Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Trončinský - Frolík, Patera, Tomajko - Valský, Bělohlav, Diviš - Horna, Kalla, Bílek - Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 3:2 v prodloužení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
22. Ujčík (Malík, Kvapil), 60. Klimek (Burger), 65. Kuboš (Burger, Hubáček) - 37. L. Poživil (Vak, Gřegořek), 46. L. Květoň (Snopek, Gřegořek). Rozhodčí: Husička, Homola - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 4903.
Vítkovice: Štepánek (54. Šindelář) - Sičák, Malík, Stehlík, Kuboš, Trnka, Voráček, od 42. navíc Jurečka - Klimek, Burger, Hubáček - Varaďa, Štefanka, Treille - Kvapil, R. Hruška, Ujčík - od 22. navíc Roman, Vrána, Strapáč. Trenéři: Hadamzcik a Konečný.
České Budějovice: Turek - Ptáček, Gřegořek, S. Hudec, Poživil, Snopek, Melichar - Veselý, Vak, Micka - M. Hudec, Šimánek, Melichárek - Hřebejk, Mikeska, L. Květoň - Červený, Mertl, Gulaš. Trenéři: Jágr a Kupka.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
7. Kašpařík, 30. Víšek (Blatný), 31. Bartovič (V. Nedorost), 41. Bartovič (Kašpařík, Hunkes), 59. Klimenta - 23. M. Růžička (Polanský, Kohn), 27. D. Květoň (Bonk). Rozhodčí: Fraňo, Kubeš - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:6, navíc Zíb do konce utkání, Bonk, Peterek, Výtisk (všichni Třinec) všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7083.
Liberec: Pinc - Holub, DeSantis, Moravec, Hunkes, Čakajík, Rýgl, Jareš, Spiller - Bartovič, Kašpařík, V. Nedorost - Podkonický, Blatný, Dušek - Víšek, Plodek, Klimenta - Bárta, Packard, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Třinec: Hamerlík - Zíb, Kania, Malec, Seman, Cartelli, Výtisk, Lojek, Andersons - M. Růžička, Polanský, Kohn - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kanko, Bonk, Polák - Tomas, Ostřížek, Pospíšil. Trenér: Marek a Kopřiva.

1. HC Vítkovice Steel 21 10 3 5 3 70:49 41
2. HC Oceláři Třinec 21 12 2 1 6 73:58 41
3. HC Eaton Pardubice 20 11 2 3 4 71:56 40
4. PSG Zlín 21 9 5 2 5 63:54 39
5. HC Plzeň 1929 21 10 1 4 6 54:55 36
6. HC Slavia Praha 21 11 1 0 9 64:60 35