Sparta porazila Kladno, ale nadřela se. Chytal Orct

spo
30. 9. 2007 19:30
Sparta - Kladno 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Praha - Sparta dovedla do vítězného konce zápas s Kladnem, v němž byla po celou dobu lepší, ale nedokázala svou převahu promítnout do výraznějšího náskoku ve skore.

Hlavní příčina, proč sparťané napjatě čekali až do poslední vteřiny, zda získají tři body, se jmenuje Zdeněk Orct. Kladenský brankář prožil famózní podvečer a jen díky němu až do 60. minuty nebyl vítěz zřejmý.

Sparta - Kladno minutu po minutě ZDE

Nebýt Orcta, mohl zápas být jasný už po první třetině - v ní předvedl své nejlepší zákroky.

O sparťanské góly se podělili nejlepší střelec (Ton) a největší hvězda (P. Nedvěd).

Závěr byl na Spartě dramatický: Vykoukal zaváhal při vyhození a domácí za to málem zaplatili, Martin Procházka byl blízko vyrovnání. Při power play se však netrefili domácí ani hosté a tak utkání skončilo 2:1.

Branky: 27. Ton, 47. Nedvěd - 29. Tenkrát

Sparta: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Hanzlík, J. Nedvěd, Tabaček, Protivný - Dragoun, P. Nedvěd, Langhammer - Ton, Vaic, Štrba - Netík, Sivek, Melichárek - Zelenka, Havel, Hromas - Podlešák

Kladno: Orct - Ševc, Schnábel, Šamch, Štěpánek, L. Procházka, Nadášdi, Trončinský, Hájek - Bělohlav, Patera, M. Procházka - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Tenkrát - Rudovský, Kazatel, Diviš