22. 2. 2012 21:27
Extraliga: Sparta - Litvínov 3:2
Alex Foster (vpravo), Yorick Treille
Alex Foster (vpravo), Yorick Treille | Foto: Erben Eduard

Praha - Hokejisté pražské Sparty oslavili zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části extraligy výhrou nad Litvínovem 3:2. Severočeši naopak přišli o možnost postoupit do předkola play off a letos tak budou hrát pouze o udržení.

Hostující Verva přitom měla skvěle nakročeno k úspěchu. Po bezbrankové první třetině se nejprve prosadil Ručinský a po něm Gerhát. Ani vedení 2:0 ovšem Litvínovu nestačilo.

Hokejová Sparta ocenila své legendy. Přijel i Zábrodský
Sparta má Prezidentský pohár, Třinec půjde do play off

Ve 35. minutě bleskově snížil Foster a Sparta ve třetí třetině dokázala skóre otočit. Po dvou minutách poslední části Sersen vyrovnal, když střelou pod horní tyčku překonal Volkeho.

Rozhodnout mohli hosté ve dvojnásobné přesilovce, která trvala téměř minutu. Obrana Sparty v čele s brankářem Pöpperlem ale odolala.

Utkání rozhodla chyba hostujícího Černého, po níž Tón přihrál Tenkrátovi a sparťanský kanonýr v poslední minutě duel rozhodl.

51. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. Foster (Pacovský, Milam), 42. Sersen (Krstev), 60. Tenkrát (Ton) - 22. Ručinský (Jareš, V. Hübl), 33. Gerhát (Jenáček, Kubinčák). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. Diváci: 7441.

Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Kasík, Jan Hanzlík, Philipp, D. Kočí, Kučný, Krstev - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Lapšanský, S. Treille. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Litvínov: Volke - Stříteský, Kubát, Gula, Jareš, Kousalík, Brejčák, Černošek, Skuhrovec - Černý, V. Hübl, F. Lukeš - Gerhát, Jenáček, Ručinský - Rindoš, Majdan, Kubinčák - Jurčík, Smolka, Šrámek. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.