Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
30. 10. 2011 20:45
Sparta - Pardubice 4:1, Slavia - Č. Budějovice 0:3
Hokejisté Sparty si zajistili výhru třemi góly v první třetině
Hokejisté Sparty si zajistili výhru třemi góly v první třetině | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Hokejisté pražské Sparty zvítězili v 17. kole extraligy nad Pardubicemi 4:1 a posunuli se v tabulce na třetí místo před Zlín.

O své výhře rozhodli sparťané už v první třetině, v níž skórovali Ton, Tenkrát a Foster. Pardubice sice v úvodu druhé třetiny zásluhou Kousala snížily, necelé čtyři minuty před koncem pojistil výhru domácího týmu Tomáš Rachůnek.

Zlín totiž na domácím ledě podlehl Třinci 1:2 po samostatných nájezdech.

Na gól obránce Galvase z úvodu třetí třetiny odpověděl ve 45. minutě Hrňa. A protože gól nepadl ve zbytku základní hrací doby ani prodloužení, musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější obhájci titulu.

Petr Nedvěd řídil skvělý obrat Liberce proti Spartě

Vedení v tabulce si pojistily České Budějovice, které zvítězily 3:0 na ledě pražské Slavie. Dvěma góly se o to přičinil Jakub Langhammer, třetí gól přidal jeho kolega z útoku Milan Gulaš.

Už čtyři body ztrácí na Jihočechy v tabulce druhý Liberec, Bílí Tygři totiž prohráli 2:3 ve Vítkovicích.

Ostravané poprvé po sedmi zápasech zvítězili za tři body, a posunuli se na desátou příčku. Liberec naopak prohrál po předchozích třech výhrách.

Poslední místo v tabulce opustili hokejisté Mladé Boleslavi, kteří doma porazili Plzeň 3:1 a o bod se posunuli před Karlovy Vary na třináctou příčku. Západočeši v neděli nehráli, neboť si zápas s Kladnem předehrávali.

Na osmou příčku se posunuli hokejisté Komety, kteří navázali na vysokou výhru z Plzně a na svém ledě porazili Litvínov 5:1.

HC Sparta Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Ton (Tenkrát, Bližňák), 18. Tenkrát (Broš, Ton), 20. Foster (Y. Treille), 57. T. Rachůnek - 21. Kousal (Buchtele). Rozhodčí: Minář, Bauer (Něm.) - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 5563.
Sparta: Falter - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, D. Kočí, Philipp, Husák, Kučný - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Pacovský, Forman, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Kolář II, Benák, M. Drtina, Borer - Kolář I, Koukal, Starý - Kousal, T. Nosek, Buchtele - Sim, Elkins, Rákos - Radil, Semorád, Nahodil. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Langhammer (Gulaš), 16. Gulaš (Langhammer, Vydarený), 32. Langhammer (Gulaš). Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek - Bádal, Rozlílek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2929.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík - Micka, Krenželok, Tomica - Kůrka, T. Svoboda, M. Čermák - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - T. Hertl, Jaškin, Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - L. Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, T. Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Walker (Húževka, Pohl), 9. Szturc (Šedivý), 31. Kudělka (Burger, Malík) - 27. Bartovič (Trončinský, P. Nedvěd), 46. Vantuch (Bulíř). Rozhodčí: Hribik, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 4054.
Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Sloboda, Rehák - Ujčík (16. J. Sýkora), Burger, J. Káňa - Pohl, Húževka, Walker - Pabiška, Štefanka, Kolouch - Šedivý, Strapáč, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.
Liberec: Vošvrda (21. Pinc) - Čakajík, Výtisk, Hay, Holub, Kajínek, Derner, Trončinský, Pavlů - Kudrna, P. Nedvěd, Bartovič - Bortňák, Vak, L. Krejčík - Bárta, Urban, Dušek - Vantuch, Bulíř, Kica. Trenér: Kalous a Pešan.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 41. Galvas (Leška, O. Veselý) - 45. Hrňa (Polanský, Vojtek), rozhodující sam. nájezd McGregor. Rozhodčí: Homola, Smitka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6, navíc Polanský (Třinec) 10 min. Bez využití. Diváci: 4280.
Zlín: Horčička (na nájezdy J. Sedláček) - Hamrlík, Řezníček, Matějíček, Galvas, Tesařík, Zámorský - O. Veselý, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Čajánek - Důras, T. Sýkora, Ondráček - Kubiš, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Lojek, Richter, Davison, Cartelli - D. Květoň, Bonk, Marosz, od 41. navíc Hudec - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, Klimenta - Orsava, Ostřížek, Rufer - od 41. McGregor. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávka: 2. Mikulík (D. Výborný), 45. Cetkovský (Bahenský), 60. Bahenský - 51. Duda. Rozhodčí: Hodek, Husička - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:6, navíc Cetkovský 10 min., Goertzen - Schnabel oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3470.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Mozík, Drábek, Žabka, Chaloupka, Rýgl, Beňovič -Cetkovský, Bahenský, Goertzen - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Svačina, Vrbata, Demel - od 21. navíc Kotrla, od 31. Jiránek. Trenéři: Hiadlovský a Hnilička.
Plzeň: A. Svoboda - Marušák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Kinrade, Dresler, Schnabel - Duda, Martin Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Vostřák, Jan Kovář, Horna - Stránský, M. Heřman, Lev - Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Valach, 23. Jakub Svoboda (H. Zohorna, Holec), 31. Žižka (T. Pospíšil), 46. Jaroslav Svoboda z trestného střílení, 53. Dlouhý (Jakub Svoboda) - 29. V. Hübl (Lukeš). Rozhodčí: Polák, Hradil - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6635.
Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec - T. Pospíšil, Petrovický, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, Holec, Jakub Svoboda - Erat, Koreis, Podkonický. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Litvínov: Volke - Jareš, Kubát, Pojkar, Kousalík, Havelka, Skuhrovec, Stříteský - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Gerhát, Hanzl, Ručinský - Majdan, Hujsa, Trávníček - Maxa, Jurčík, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.