Sparta doma padla s Linköpingem, odvetu musí vyhrát

Na Spartě slavili Vrána a jeho fanynka Linköpingu
... a také jeden český hokejista - Jakub Vrána.
18letý centr hraje za Linköping už od roku 2011...
... a probojoval se do elitní první formace švédského klubu.
Sparta je jediným českým klubem, který se probojoval do osmifinále hokejové Ligy mistrů.
Aktualizováno 4. 11. 2014 22:30
Hokejisté pražské Sparty prohráli v dnešním prvním zápase osmifinále hokejové Ligy mistrů na svém ledě se švédským Linköpingem 1:2.

Praha - Hokejisté Sparty prohráli v dnešním prvním zápase osmifinále hokejové Ligy mistrů na svém ledě se švédským Linköpingem 1:2.

Pražané za týden v odvetě ve Švédsku musí k postupu buď vyhrát o dvě branky, či si výhrou o gól vynutit boj v prodloužení. Linköping vedl díky trefám Jacoba Micflikiera a Mathiase Karlssona 2:0, ve 46. minutě snížil Lukáš Cingel.

Úvodní dějství branku nepřineslo. Linköping se nejdříve ubránil při vyloučení českého krajánka Vrány. V polovině první třetiny zahrozil Sjögren a na druhé straně chytil Högberg lapačkou Pechovu ránu. Na Staňu vzápětí nevyzrál Dahlström. Sparta odolala také při Pechově trestu a krátce před první pauzou nepřekonal domácího brankáře zblízka Taffe.

Spartu mrzely nevyužité šance

V druhém dějství měla mírně navrch Sparta, ale šance nevyužila. Nejdříve ve 23. minutě zakončoval Buchtele, pak se Pražané bránili při Piskáčkově trestu, ale v oslabení zahrozil Sabolič. Následně nebezpečně pálil Barinka, jehož pokus se odrazil od horní tyče. Neuspěl ani Cingel.

Linköping se dostal do velké šance, když Taffe s Vránou ujížděli sami na Staňu, ale gól nedali. V 36. minutě už elitní formace hostů udeřila. Taffe uvolnil Micflikiera, který u pravé tyče snadno otevřel skóre. Odpovědět mohl Bahenský a při vyloučení Antona Karlssona byl ještě blíže ke gólu Polášek, jehož pokus skončil na tyči.

Švédové ve 43. minutě zvýšili svůj náskok při Klimkově vyloučení. Mathias Karlsson dostal přihrávku mezi kruhy a z otočky bekhendem prostřelil Staňu mezi betony. Sparta, která v neděli v extralize neskórovala v derby proti Slavii (0:1), prolomila střeleckou smůlu ve 46. minutě. Při Törnqvistově trestu zužitkoval přihrávku Bahenského z pravého kruhu Cingel. Ztrátu už ale domácí nesmazali ani při Vránově trestu nebo v závěrečné power play.

Osmifinále hokejové Ligy mistrů - 1. zápasy:

HC Sparta Praha - Linköping HC 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. Cingel (Bahenský, Švrček) - 36. Micflikier (Taffe, J. Vrána), 43. M. Karlsson (McDonell). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Salonen (Fin.) - Lhotský, Suchánek (oba ČR). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2381.

Sparta: Staňa - Ďaloga, J. Mikuš, Polášek, Piskáček, Hrbas, Barinka, Pilař, Švrček - Kumstát, Pech, Rolinek - Réway, J. Hlinka, Buchtele - Sabolič, Cingel, Klimek - M. Procházka, A. Chlapík, Bahenský. Trenéři: Jandač a Moták.

Linköping: Högberg - A. Karlsson, Dahlström, Rahimi, Matheson, Hansson, Forsling - J. Vrána, Taffe, Micflikier - Törnqvist, Hardt, Sjögren - Salmonsson, McDonell, M. Karlsson - Andersson, S. Karlsson, Sundh. Trenéři: Melin, Hävelid a Tangnes.

JYP Jyväskylä - Skelleftea 5:4 (2:1, 3:0, 0:3)

Branky: 9. a 23. Hännikäinen, 17. Perrin, 27. Ikonen, 39. Nenonen - 7. Holmström, 41. Kabanov, 49. Burström, 52. Calof.

Kärpät Oulu - Vídeň Capitals 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky: 11. Masuhr, 20. Donskoi, 26. Glenn (Huml) - 48. Ferland.

TPS Turku - Lukko Rauma 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky: 19. Koskiranta (Smoleňák) - 4. Mikkola, 13. Gagnon, 26. H. Forsberg, 39. Joone Virtanen, 55. Vahalahti.

Tappara Tampere - Frölunda 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Branky: 55. Erkinjuntti - 9. Gustafsson, 11. Bäckman, 14. Johnson, 40. Blidh, 48. Janmark.

Servette Ženeva - SaiPa Lappeenranta 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky: 29. a 35. Romy.

Fribourg-Gottéron - IFK Helsinky 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)

Branky: 22. Tambellini, 48. Wildhaber - 32. Goldobin, 55. Záborský.

Lulea - Red Bull Salcburk 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Branky: 32. Wallmark, 59. Zaar - 20. Milam, 25. Sterling (Kutlák), 30. Beach, 33. Kutlák.