Sparta s Plzní prohrávala, nakonec oslavila výročí výhrou

7. 12. 2013 22:03
Zářila první formace Ton - Rolinek - Hlinka, která zařídila tři ze čtyř branek Sparty.
Radost sparťanských hokejistů.
Radost sparťanských hokejistů. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Pražská Sparta oslavila své 110. výročí výhrou nad Plzní. Jednoznačný lídr hokejové extraligy porazil v utkání 29. kola velkého rivala 4:2 a pojistil si vedení v tabulce.

Zářila první sparťanská formace Ton - Hlinka - Rolinek, která zařídila tři ze čtyř branek vítězného týmu. Rolinek dal dvě branky a na jednu přihrál, Ton si připsal bilanci 1+2 a Hlinka přidal tři gólové přihrávky. Čtvrou branku Sparty dal Pech.

Sparta přitom musela otáčet nepříznivé skóre. Plzeň šla dvakrát do vedení. Nejprve po brance Pletky a na začátku druhé třetiny, kdy se trefil ex-sparťan Kratěna. Domácí však poté ukázali svou sílu a třemi góly během pěti minut otočili skóre.

Oba týmy nastoupily v rámci oslav v zajímavých retro dresech, na nichž se skvěly pouze reklamy ČKD a Škody. Slavnostní buly provedly dvě ikony českého hokeje, Vladimír Zábrodský a Luděk Bukač. Zápasu přihlíželo deset tisíc diváků.

29. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. P. Ton (J. Hlinka, Rolinek), 26. Rolinek (P. Ton, J. Hlinka), 30. Pech (Kumstát, Krejčík), 31. Rolinek (P. Ton, J. Hlinka) - 11. Pletka (Vlasák, J. Jeřábek), 21. Kratěna (Holec, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: A. Jeřábek, Pešina - Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 10.122.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Hrbas, Švrček, Krejčík, Gřegořek, Philipp, Kubát - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, T. Rachůnek - Klimek, I. Rachůnek, Buchtele - Kočí, Simon, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Marcel - Kratěna, Kašpařík, Holec - Duda, Vlasák, J. Sýkora - Indrák, Lev, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Schleiss. Trenéři: Razým a Michal Straka.

1. Sparta Praha 29 21 1 2 5 126:54 67
2. Hradec Králové 28 12 8 3 5 71:53 55
3. Plzeň 29 14 3 3 9 72:67 51
4. Zlín 28 12 4 5 7 78:67 49
5. Brno 28 13 3 2 10 66:57 47
6. Třinec 28 12 2 2 12 74:76 42