reklama

Sparta se od léta nezastavila. Aspoň si odpočinu od dětí, směje se Pech před finále Ligy mistrů

Lukáš Pech Lukáš Pech autor: Milan Kammermayer
"Je dobře, že jsme došli takhle daleko. Máme v nohách odehrané nějaké zápasy navíc, ale já to beru jako zpestření extraligového koloběhu, kde hrajete pořád se stejnými soupeři. Tady jich je více, jsou tu různé další země a jiné styly hokeje," říká Pech den před finále Ligy mistrů, které Sparta odehraje v úterý proti Frölundě.

Praha - Velkou výzvu představuje podle útočníka Sparty Lukáše Pecha finále hokejové Ligy mistrů, které jeho tým sehraje v úterý v Göteborgu proti domácí Frölundě. Třiatřicetiletý forvard zároveň míní, že si to hráči nesmí až tak připouštět, aby jim pocity zodpovědnosti a důležitosti zápasu příliš nesvazovaly ruce.

Sparta přetlačila Chomutov v prodloužení, vedoucí Liberec zvítězil v Třinci a upevnil si první místo Sparta přetlačila Chomutov v prodloužení, vedoucí Liberec zvítězil v Třinci a upevnil si první místo Čtěte zde

"Je to samozřejmě jeden z vrcholů kariéry. Ještě nejsem tak starý a věřím, že ještě něco dokážu, ale je to nová soutěž, která začíná. A pro nás je nesmírně prestižní. Jsou tam výborná mužstva, výborní hráči, věhlasná jména, každý se chce ukázat. A mladší kluci bojují i třeba o další angažmá. Je to pro každého výzva," řekl Pech novinářům.

Je však podle něho zbytečné si všechny okolnosti a tlak moc připouštět. "Připravujete se na každý zápas stejně. Je to ale samozřejmě důležité utkání, finále, tedy něco, co pro každého hodně znamená. Rozhodně budeme chtít uspět a udělat úspěch nejen pro Spartu, ale i pro celý český hokej," prohlásil Pech.

Dresy s portrétem Ivana Hlinky a bez reklam, extraliga vzpomínala na hokejového velikána Dresy s portrétem Ivana Hlinky a bez reklam, extraliga vzpomínala na hokejového velikána Prohlédněte zde

Pro Spartu bude důležité i to, jak se vypořádá s kumulující se únavou. Svěřenci kouče Jiřího Kalouse mají nabitý program a v úterý je čeká třetí zápas v pěti dnech. "Pokud chceme uspět, musíme si hrábnout na dno a vytáhnout ze sebe všechno, co v nás je. Pak máme nějaké volno, takže rozhodně nikdo nic nevypustí. Dáme do toho všichni všechno a budeme se bít za jméno Sparty," řekl Pech.

Sám tolik zápasů během jedné sezony patrně nezažil. "Když vezmu, že jsme hráli v létě i všechny přípravné zápasy, je toho hodně. Je to našlapané. Ale když to vezmu z jiné stránky - mám hodně dětí, takže jsem i rád, že si na chvilku odpočinu od dětí a pořádně se vyspím," smál se otec čtyř dětí.

Větší aréna a dvojnásobná návštěva? Ne. Bříza s přesunem finále Ligy mistrů do Prahy neuspěl Větší aréna a dvojnásobná návštěva? Ne. Bříza s přesunem finále Ligy mistrů do Prahy neuspěl Čtěte zde

Frölundu detailně nezná, ale čeká klasický švédský styl. "Tedy to, že hrají v pěti dopředu i dozadu, jsou kompaktní a hrají silový přímočarý hokej. Určitě nás čeká těžký zápas. Vždyť byli dvakrát ve finále a loni to vyhráli, to něco znamená. Jde o špičkový tým Evropy, my chceme být o ten stupínek lepší," uvedl Pech.

Výraznou pomocí by mohl být první vstřelený gól. "Když ho dáme, budeme samozřejmě rádi. Ale nechci vůbec spekulovat o tom, jaký bude průběh. Chceme hlavně uspět, odevzdat maximum a vyhrát. Kdyby se to podařilo, bylo by to super, ale je to daleko," poznamenal Pech.

Venku se Spartě v Lize mistrů dařilo, ale nesmí se tím uspokojit. "Že jsme hráli předtím venku výborně, to automaticky neznamená, že tak budeme hrát i teď. Na to nemá moc cenu koukat," zdůraznil Pech. Čeká, že finále bude jiné i kvůli tomu, že rozhodne jediný duel. "Když jste prohrávali první zápas o gól, neodvolával se gólman, protože jste věděli, že hrajete ještě jeden zápas a ten gól navíc by třeba mohl rozhodnout," připomněl.

Plná hala, tříbodový "Top Scorer" Hlinka a velká radost. Takhle Sparta prošla do finále Ligy mistrů Plná hala, tříbodový "Top Scorer" Hlinka a velká radost. Takhle Sparta prošla do finále Ligy mistrů Prohlédněte zde

Pech bude hrát i o individuální pocty, neboť je v hlasování fanoušků jedním ze tří finalistů na NordicBet MVP Trophy pro nejužitečnějšího hráče. Jedním z jeho soupeřů je útočník Joel Lundqvist z Frölundy. "Upřímně řečeno to vůbec nesleduju. Nechávám to běžet, priorita je jinde. Když přijde nějaká individuální cena, tak to samozřejmě potěší, ale když ne, sezona běží dál a nic se neděje," řekl Pech.

Tažení Ligou mistrů bere jako povzbuzení i do extraligové sezony. "Je dobře, že jsme došli takhle daleko. Máme v nohách odehrané nějaké zápasy navíc, ale já to beru jako zpestření extraligového koloběhu, kde hrajete pořád se stejnými soupeři. Tady jich je více, jsou tu různé další země a jiné styly hokeje," uvedl Pech.

reklama