Sparta vůbec nestíhala. Třinec byl lepší, musel uznat Pilař

Adam Sušovský Adam Sušovský
28. 3. 2015 19:22
Obránce Karel Pilař uznal, že byl Třinec lepší. Oceláři přejeli Spartu 6:2 a ujali se vedení v semifinálové sérii.
Karel Pilař musel uznat, že Třinec byl lepší. S čím přijde Sparta před zítřejší odvetou? | Foto: Lukáš Drštička

Třinec - Z očekávané bitvy se stala jednoznačná záležitost. Oceláři zahájili bitvu dvou největších favoritů extraligy drtivým debaklem, Spartu přejeli 6:2 a ujali se vedení v semifinálové sérii.

"Nasázeli nám šest gólů, prostě byli lepší," musel uznat po utkání obránce Sparty Karel Pilař. On ani jeho spoluhráči totiž v průběhu zápasu tempu, jaké Třinec udávali, absolutně nestíhali.

Sparta přitom nezačala v Třinci špatně a prvních dvacet minut hrála více než vyrovnaný hokej. Na začátku druhé třetiny ale několikrát hrubě chybovala a pustila Třinec do dvoubrankového vedení, které domácí nastartovalo.

Prohráli jste v semifinále 2:6. Co se dá vůbec k takovému zápasu říct?
Přestáli jsme první třetinu i očekávaný tlak Třince. Jenže pak přišly chyby a z toho góly. Dneska byl Třinec lepší.

Z čeho chyby pramenily?
Nevím, prostě jsme ty chyby udělali. Třinec byl lepší a vede 1:0. Uvidíme, jak to bude vypadat zítra.

Bylo pro vás těžké se vyrovnat s frustrací, která na vás byla hodně znát?
Nevzdávali jsme to a snažili se dál hrát. Já se budu opakovat, ale dneska byl Třinec prostě lepší. Nasázeli nám šest gólů a vyhráli.

V čem byl tedy Třinec lepší?
Na začátku jsme byli vyrovnaný soupeř, jenže na začátku druhé třetiny jsme udělali chyby, pustili je do vedení. Třinec se pak cítil asi líp, protože začali hrát lépe. A z toho to pramenilo, protože začali přidávat i další góly.

Jak na to teď chcete před zítřejší odvetou zapomenout?
Stejně jako na výhry. Každý si přebere v hlavě, co dělal dobře a co špatně a zítra bude nový zápas.

Který nejspíš budete muset vyhrát. Předpokládám, že Sparta nehodlá z Třince odjíždět za stavu 0:2...
Něco si k tomu musíme říct. A samozřejmě do toho musíme zítra vstoupit líp a hlavně udržet koncentraci celých šedesát minut.