reklama

Sparta vyhodila Žemličku, Holešovické bude koučovat Sýkora

Podívejte se na aktuální formu Sparty. Podívejte se na aktuální formu Sparty. Foto: CPA - Eduard Erben
Hokejová Sparta mění po šesti porážkách v řadě hlavního trenéra. Richarda Žemličku nahradí Václav Sýkora.

Praha - Hokejová Sparta, poslední tým extraligy, mění po šesti porážkách v řadě hlavního trenéra.

Richarda Žemličku nahradí Václav Sýkora, jehož asistentem zůstane Jan Votruba.

„Není to změna, která má být jen okamžitým impulsem pro tým, ale změna, která má potenciál vrátit nás na správnou cestu,“ sdělil v tiskové zprávě Petr Bříza, předseda představenstva klubu.

"Sledoval jsem celou extraligu. Nesoustředil jsme se jenom na Spartu, ale je fakt, že jsem tady byl na několika zápasech. Myslím si, že momentálně je mužstvo, jak se říká, pod dekou," řekl novinářům Sýkora.

Sýkora vedl Spartu v minulosti dvakrát

Václav Sýkora vedl holešovický tým v minulosti už dvakrát. Mezi lety 1996-98 získal společně se Slavomírem Lenerem pro Spartu dvakrát konečné třetí místo,v ročníku 2001-2002 ji dokonce dovedl k titulu.

"My jsme teď ale úplně někde jinde a musíme se zaměřit na to, abychom se snažili vyhrát příští zápas a od toho se odrazili. Nálada týmu a chuť pracovat se odvíjí hlavně od výsledků. Musíme se soustředit na příští zápas a snažit se prokousávat tabulkou někam do vyšších pater. To je nejbližší horizont našich cílů," řekl Sýkora

Naposledy vedl lodivod pardubického týmu z mistrovské sezony 2009/2010 na jaře ještě prvoligové Piráty z Chomutova, ale v průběhu play off byl odvolán. V minulosti působil mimo jiné i na střídačce SKA Petrohrad či Ilvesu Tampere.

Žemlička překonal i Holaně

Žemlička koučoval Holešovické pouhých osm extraligových kol. Po úvodních dvou vítězstvích nad Karlovými Vary a Libercem se ale tým nástupce Josefa Jandače dostal do krize, která v úterý vyvrcholila domácí porážkou se Zlínem 1:4.

Svým brzkým odchodem překonal někdejší sparťanský kapitán vyhazov Miloše Holaně v katastrofické předminulé sezoně. Ten tehdy vydržel do patnáctého kola.

Už ve čtvrtek čeká Spartu první letošní derby, které bude hostit O2 arena.

reklama