Sparta vyhrála až v derby. Ale o to je to lepší, říká Hlinka

Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 9. 2014 8:21
Hokejisté Sparty po mizerném startu do sezony zabrali včas a uklidnili atmosféru kolem týmu v tom nejdůležitějším zápase. V pražském derby rozdrtili Slavii 5:2.
Radost hokejistů Sparty po gólu Jaroslava Hlinky. Díky němu Sparta rozdrtila v derby Slavii 5:2. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha – V pravou chvíli dali zbraně dohromady, a i když v zápase znovu rychle prohrávali, další zklamání nepřipustili. Hokejisté Sparty po mizerném startu do sezony zabrali včas a v prvním extraligovém derby sezony díky přesilovkám rozmetali Slavii 5:2.

„Konečně jsme zase vyhráli. O to je to lepší, že to bylo zrovna v derby,“ říkal po zápase Jaroslav Hlinka. Sám jeden gól dal a na další dva nahrál.

Souhlasíte s tím, že zápas rozhodly vaše přesilovky? V první třetině jste z nich dali tři góly a šli do kabin za vedení 4:1.
Stoprocentně. Ty rozhodly, protože jsme zase prohrávali jako každý zápas doteď. Díky nim jsme to otočili a pak jsme zápas kontrolovali.

Slavia šla v zápase hned ve druhé minutě do vedení. Bylo důležité, že jste se v podstatě vzápětí dostali zpět do hry?
To bylo klíčové. Kdybychom prohrávali déle, zase by na nás spadla deka.

Dokáže po téhle velké výhře Sparta zapomenout na předchozí tři porážky v řadě a mizerný vstup do soutěže?
Nemá cenu z toho dělat velkou tragédii. Je fakt, že jsme prohráli třikrát za sebou, ale je teprve začátek soutěže. Nemusíme z toho dělat závěry, ani za to věšet hlavy.

V úterý hrajete Ligu mistrů v Mannheimu. Jak náročné je skákat takhle během jednoho dne z jedné soutěže do druhé?
Je to prostě další zápas v našem nabitém programu: Jedeme do Mannheimu, Ligu mistrů máme dobře rozehranou a byla by škoda si to pokazit.