reklama

Sparta vyřadila z kádru hvězdného Réwaye. Prý za ni nechce hrát

Martin Réway. Martin Réway. autor: Milan Kammermayer
Vedení pražské Sparty nečekaně vyřadilo z kádru nejproduktivnějšího hráče hokejové extraligy Martina Réwaye. Dvacetiletý útočník prý prostřednictvím agenta klubu sdělil, že už si nepřeje za ambiciózní celek nastupovat. Sparta ihned reagovala a Réway již trénuje v prvoligových Benátkách nad Jizerou.

Praha - Vedení pražské Sparty nečekaně vyřadilo z kádru nejproduktivnějšího hráče hokejové extraligy Martina Réwaye. Dvacetiletý útočník prý prostřednictvím agenta klubu sdělil, že už si nepřeje za ambiciózní celek nastupovat. Sparta ihned reagovala a Réway již trénuje v prvoligových Benátkách nad Jizerou.

„Útočník Martin Réway byl dočasně přeřazen do kádru prvoligových Benátek nad Jizerou. Hráč nám prostřednictvím svého agenta sdělil, že nechce v tuto chvíli hrát za Spartu,“ píše se v oficiálním prohlášení klubu.

„Působit v našem klubu by měla být pro každého hráče čest, a pokud je situace takováto, nezbývá nám nic jiného, než jej z kádru vyřadit. Vzhledem k tomu, že u nás má platnou smlouvu, musí si uvědomit prioritu působení ve Spartě v rámci své aktuální hokejové kariéry. A co pro něj Sparta v jeho hokejovém životě udělala. Pak se můžeme bavit o jeho případném návratu do týmu," naznačila Sparta, že vyřazení z kádru nemusí být konečným řešením.

Réway vnitřně cítil, že potřebuje změnu

Hráčův zástupce Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Servises ČTK potvrdil, že Réway chce Spartu opustit. "Oficiálně jsme požádali sportovního manažera Patrika Martince o výměnu. Martin nebyl ve Spartě spokojený a šťastný. Vnitřně to tak cítil. Potřebuje změnu," řekl Sivek ČTK. "Vše jsme probrali od A do Z a dospěli jsme k tomu, že ve Spartě nechce pokračovat," uvedl.

Kapitán bronzové slovenské reprezentace z letošního juniorského mistrovství světa má pověst problematického hráče, který má občas problémy se životosprávou a disciplínou. "Žádný kázeňský prohřešek za tím ale není. Přeřazen byl proto, že jsme požádali o výměnu," podotkl Sivek.

Dvacetiletý útočník se do Sparty vrátil před rokem ze zámoří, v této sezoně se mu daří a s 15 kanadskými body za pět branek a deset asistencí vede produktivitu extraligy. Nyní by měl hrát v Benátkách na Jizerou, které jsou farmou Sparty.

Podle klubového prohlášení byl přeřazen dočasně, jak dlouho bude chybět v sestavě Pražanů, není jisté. Určitě ale nenastoupí v dnešním duelu na ledě Mladé Boleslavi. Dnes již trénoval v Benátkách.

"Zda nastoupí v první lize, budeme teprve řešit. Vyloučené to ale není," uvedl Sivek. Réway by mohl zápasy vynechat proto, aby se nezranil. "Vše chceme vyřešit co nejrychleji. Zřejmě v nadcházející reprezentační přestávce, kdy se Martin představí na Německém poháru. Musíme najít shodu se Spartou, která ho má pod smlouvou do konce sezony," dodal hráčův zástupce.

reklama