reklama

Sparta za Břízovu "návštěvu" rozhodčích zaplatí třicet tisíc

Petr Bříza Petr Bříza autor: CPA - Eduard Erben
Hokejová Sparta dostala pokutu 30 tisíc korun za to, že předseda klubu Petr Bříza v nedělním utkání se Zlínem po druhé třetině vešel do šatny rozhodčích a hlasitě kritizoval jejich výkon

Praha - Hokejová Sparta dostala pokutu 30 tisíc korun za to, že předseda představenstva pražského klubu Petr Bříza v nedělním utkání se Zlínem po druhé třetině vešel do šatny rozhodčích a hlasitě kritizoval jejich výkon. O trestu dnes rozhodl ve zkráceném řízení předseda disciplinární komise Karel Holý.

"Vzhledem k tomu, že ke vstupu došlo bez svolení rozhodčích, s cílem vytvořit na ně tlak a dosáhnout změny v jejich rozhodování, vyhodnotil předseda disciplinární komise toto jednání jako porušení článku herního řádu, podle kterého jsou kluby povinny zajistit, aby v průběhu utkání ani po jeho skončení nevstupovaly do kabiny rozhodčích neoprávněné osoby," uvedl svaz v tiskové zprávě s tím, že Bříza do kabiny vstoupil i přes zásah pořadatelské služby.

Sparta v neděli prohrála s posledním týmem tabulky 3:4 v prodloužení. V pondělí podala stížnost na výkon rozhodčích Martina Homoly a Vladimíra Pešiny. Podle zástupců Sparty sudí chybně nařídili trestné střílení ve prospěch Zlína, které Roman Vlach proměnil. Pražanům se také nelíbilo, že rozhodčí neodpískali dvakrát držení na útočníka Jaroslava Hlinku.

Karlovarský klub dostal pokutu 5000 korun za to, že po první třetině utkání s Třincem fanoušci polili rozhodčí při odchodu do kabin. Holý přihlédl k tomu, že šlo již o druhé podobné provinění klubu v sezoně. Při dalším takovém prohřešku bude pokuta vyšší.

reklama