2. 10. 2008 20:12
Sparta - Karlovy Vary 3:0, Liberec - Litvínov 5:6sn
Litvínov sice ztratil tříbrankový náskok, nakonec ale uspěl v nájezdech
Litvínov sice ztratil tříbrankový náskok, nakonec ale uspěl v nájezdech | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté pražské Sparty porazili ve čtvrteční předehrávce jedenáctého kola O2 extraligy Karlovy Vary 3:0 a dotáhli se tak v neúplné tabulce na třetí Vítkovice. Ústřední postavou utkání se stal útočník Ondřej Kratěna, který vsítil dvě branky.

Sparta má nyní na kontě dvaadvacet bodů, Vary mají o sedm bodů méně.

Ve druhém podvečerním zápase pak získal cenné dva body Litvínov. Ten v souboji s domácím Libercem sice ztratil tříbrankový náskok, ale po konečné remíze 5:5 uspěl na samostatné nájezdy.

Severočeské derby začali v Tipsport Aréně lépe hosté a hned ve stočtrnácté vteřině se dostali do vedení zásluhou tvrdé střely Černého.

Rychlý nástup Litvínova ale domácí hráče nevyvedl z koncentrace a ti dokázali odpovědět v jedenácté minutě. Nabídnutou přesilovou hru zužitkoval po Nedorostově přihrávce Pavel Kašpařík.

Fanoušci Bílých Tygrů si však euforii z vyrovnávací branky dlouho neužili. Za další minutu totiž dala liberecká obrana příliš prostoru Kubinčákovi, jehož sólo sice Hnilička ještě zneškodnil, ovšem proti dorážce Viktora Hübla byl už krátký.

Domácí zadáci si navíc z inkasovaného gólu nevzali ponaučení a ještě do první přestávky inkasovali potřetí, tentokrát po samostatném úniku Lukeše. A když na začátku prostřední části překonal Hniličku i Robert Reichel, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto.

Liberec vymazal tříbrankové manko

Jenže svěřenci kouče Gregora se nevzdali, a to ani poté, co na Pletkův kontaktní gól zareagoval na druhé straně Kubinčák.

Aktivní Liberec si totiž vypracoval předpolí k eventuálnímu vyrovnání ještě v závěru druhé třetiny, kdy se na třikrát před brankářem Hüblem prosadil Podkonický.

Posílení Tygři se pak v závěrečné části vrhli za kýženým vyrovnáním a důležitou kontaktní branku stihli dát dvanáct minut před koncem. Domácí ochozy rozjásal pohotovou dorážkou Bartovič.

Hosté se v dalších okamžicích stáhli do defenzívy a bylo jen otázkou, zda útokům Bílých Tygrů odolají. To se jim ale nepodařilo.

A stál u toho Andrej Podkonický. Ten sice osm minut před koncem neproměnil trestné střílení, ale v závěru si zpravil chuť, když přesnou přihrávkou vyzval úspěšně ke skórování opět Bartoviče.

Napínavý duel tak dospěl až do samostatných nájezdů. Zde se však ale vedlo Litvínovu, jemuž zajistil konečné vítězství Lukeš.