Sparta znovu vyhrála. O gól přetlačila Kometu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
21. 12. 2010 20:56
HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:2

Praha - Hokejisté Sparty pokračují ve zlepšených výkonech. V předehrávce 32. kola porazili Kometu 3:2 a slaví tak čtvrtou tříbodovou výhru z posledních pěti zápasů.

Z extraligového kolotoče však nyní Pražané na nějakou dobu vypadnou, protože se přes vánoční svátky účastní prestižního Spengler Cupu ve švýcarském Davosu. Zároveň mají odehrány už o tři utkání více, než většina ostatních celků.

Bříza dostal pokutu za kritiku sudích. Zaplatí 30 tisíc
Boleslav si oddechla. Pokutu však čekala menší

Hráče Komety mohla příznivě nastartovat úvodní přesilovka, když už po 19 sekundách putoval na lavici hanby Výborný, jenže početní převaha se jim příliš nevyvedla a útočná nemohoucnost se s nimi dlouho táhla.

Opatrné oťukávání tak jako první rozetla Sparta, kterou poslal ranou z levého kruhu do vedení Treille. Blízko vyrovnání byli na druhé straně Hruška s Jaroslavem Svobodou, ale domácí těsné vedení do první přestávky udrželi.

Na začátku druhé třetiny Holešovičtí zvýšili na 2:0, když dlouho nepovedenou přesilovku přece jen úspěšně zakončil tečí Smoleňák. Hostům se podařilo snížit až ve 39. minutě, Kvapilovu akci zakončil Veselý.

Zkraje třetí dvacetiminutovky měli Brněnští skvělou příležitost ke srovnání, jenže přesilovku pět na tři promarnili. A tak domácí trestali, druhou početní výhodu využil Broš. Kometa se v 57. minutě ještě jednou přiblížila na rozdíl jediné trefy, avšak první letošní porážce od Sparty nezabránila.

32. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
11. Y. Treille (Luňák), 24. Smoleňák (Macholda), 53. Broš (O'Brien, Ton) - 39. Veselý (Kvapil, R. Hruška), 57. Erat (Brabenec, Dlouhý). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 5456.

Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Y. Treille, Broš, Luňák - Bartánus, Karpov, Smoleňák. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Kometa Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Mojžíš, Malec, Bičánek, Protivný, od 21. navíc Kempný - Erat, Brabenec, Dlouhý - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Huml, Jaroslav Svoboda - Švaňhal, R. Procházka, Meidl. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.