Sparta ztratila třígólový náskok, vyhrála v nájezdech

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
5. 1. 2012 21:15
HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 5:4 sn.

Praha - Hokejisté Sparty porazili v předehrávce 36. kola extraligy Třinec 5:4 po samostatných nájezdech a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhou Plzní na šest bodů.

Zároveň se jim však nepodařilo prolomit prokletí domácích zápasů s Oceláři, proti nimž ztratili alespoň bod již podeváté v řadě.

Přitom to vypadalo, že tentokrát nepříznivá bilance padne. Pražané totiž ještě ve 48. minutě vyhrávali 4:1.

Plzeňští vyučili Spartu, Vary vyhrály na Slavii

Na šťastně tečované nahození Bolfa zkraje utkání odpověděl rychlým taháčkem Ton. Po změně stran domácí ovládli zápas herně i střelecky. Postupně se trefili Forman, Broš a Tomáš Rachůnek.

Jenže Slezané nesložili zbraně. Ve 48. minutě využil přesilovku Květoň a tentýž hráč snížil o čtyři minuty později na rozdíl jediné branky. Dvaatřicet sekund před koncem se hosté dočkali. Při power-play vyrovnal Bonk.

V prodloužení mohli Třinečtí dokonce obrat dokonat, jenže přesilovku čtyři na tři nevyužili. Vítězný gól Pražanů pak při nájezdech vstřelil Ton.

Předehrávka 36. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 3:0, 0:3 - 0:0)
Branky a nahrávky:
12. Ton (Tenkrát, Krstev), 24. Forman (Lapšanský, Sersen), 28. Broš (I. Rachůnek, Pacovský), 38. T. Rachůnek (Philipp, Milam), rozhodující sam. nájezd Ton - 2. Bolf (M. Hořava), 48. D. Květoň (Kohn), 52. D. Květoň (M. Hořava, Klimenta), 60. Bonk (Bolf, Zíb). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. Diváci: 4361.

Sparta: Falter - Krstev, Sersen, Milam, Kočí, Philipp, Husák, Kučný - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žálčík, Lapšanský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Třinec: Vojtek (41. Hamerlík) - Pavlík, Zíb, Lojek, Bolf, Richter, Hudec, Cartelli, Kania - Orsava, Bonk, Hrňa - Klimenta, D. Květoň, M. Hořava - Rufer, Polanský, Kohn - McGregor, Ostřížek, Mičulka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.