Sparta dostala lekci i od Zlína, Brno zdolalo Plzeň

2. 10. 2012 19:30
Sparta Praha zůstane i po osmi kolech poslední. Prohrála doma se Zlínem 1:4.
Hokejový brankář Sparty Praha Michal Neuvirth se snaží zabránit ve střele Jaroslavu Balaštíkovi v utkání 8. kola Tipsport extraligy 2012/13 se Zlínem. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Mizérie Sparty nemá konec. Pražané prohráli šestý zápas v řadě a zůstanou i po osmém kole v tabulce hokejové extraligy poslední. Se Zlínem doma prohráli 1:4.

O dalším direktu Sparty rozhodla katastrofální druhá třetina. Zlín v ní nastřílel tři branky a definitivně zlomil domácí hráče i fanoušky.

Ti v jednu chvíli žádali i hlavu trenéra Richarda Žemličky. Jedinou branku domácích vstřelil dvě minuty před koncem za rozhodnutého stavu Luňák.

Krize postihla i Vítkovice

Veselo není ani v Ostravě. Vítkovice prohrály pátý ze šesti poslední zápasů a nezastavily pád tabulkou. Ostravskou ČEZ Arénu vyloupily Karlovy Vary.

Energie vyhrála ve Vítkovicích 4:1 hlavně zásluhou brankáře Lukáše Mensatora, se kterým si vítkovičtí střelci ani přes drtivou převahu nedokázali porazit.

Gólem a asistencí se na vítězství Energie podílel útočník Petr Pohl, který Karlovy Vary posílil v létě před sezonou právě z Vítkovic.

Brno zdolalo Plzeň, ale v čele ligy zůstat nemusí

Až v samostatných nájezdech uspěla Kometa Brno, která vyválčila dva body na domácím ledě v souboji s Plzní. Už zítra ale může úřadující vicemistr přijít o první místo, na kterém se drží od začátku soutěže.

O čelo ligy se ve vzájemném souboji utká Kladno s Třincem.

Brno dotáhlo zápas do nájezdů, přestože ještě před třetí třetinou prohrávalo 1:3. O vyrovnání se ale v poslední desetiminutovce postarali Leoš Čermák a Jakub Svoboda. Svoboda pak rozhodl také penaltový rozstřel.

Utkání plné emocí ozdobily i dva pěstní souboje. Už v první třetině úřadoval plzeňský biječ Ryan Hollweg, který se pustil do křížku se Švrčkem. Na začátku poslední části si pěstmi vyříkali své názory i Koreis s Dvořákem.

Pro všechny čtyři utkání osobními tresty skončilo předčasně.

Pardubice přišly o vítězství 4 vteřiny před koncem

Čtyři vřetiny před koncem přišly o domácí výhru Pardubice. Litvínov v čase 59:56 zachránila letní posila z Českých Budějovic Rostislav Martynek.

Jeho branka při power-play znamenala vyrovnání na 3:3. O bonusovém druhém bodu rozhodovaly nájezdy, po kterých se radovali hosté.

Martynek byl hrdinou večera. Už v první minutě připravil vedoucí branku Trávníčkovi, o další dva góly Vervy se sám postaral.

Obhájce titulu zůstane i po osmém kole na předposledním místě.

Pavelec Liberci znovu nepomohl

Nedaří se ani Liberci, kterému nepomáhá ani brankář Ondřej Pavelec. V domácím duelu se Slavii Bílí Tygři už v polovině zápasu prohrávali 0:5.

Liberci se sice podařilo ještě do přestávky snížit na 3:5, třetí třetinu si už ale Slavia pohlídala. Liberec prohrál pošesté v sezoně.

Dvakrát se trefil Vladimír Sobotka. Jeho spoluhráč z útoku Roman Červenka si připsal jen jednu asistenci.

Vítězství nováčka režíroval Frolík

Další výhru slaví i nováček extraligy. Chomutov si doma hravě poradil s Českými Budějovicemi a vyhrál 5:2.

V premiéře před domácími diváky se dvěma góly blýskl Michael Frolík, který Pirátům vypomáhá během výluky NHL. Dvakrát se prosadil i kanonýr David Hruška.

Souboj třetího Kladna s druhým Třincem a šlágr 8. kola je na programu ve středu. Aktuálně.cz bude zápas od 18:10 sledovat v podrobné on-line reportáži.

8. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - PSG Zlín 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. Luňák (Jánský) - 22. Zámorský (Honejsek, O. Veselý), 31. Köhler (Čajánek, Honejsek), 32. Balaštík (Linhart, Leška), 51. Honejsek (Horák, Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 4325.

Sparta: Neuvirth - Philipp, Vallin, Milam, Krstev, Gawryletz, Husák, D. Kočí - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - Ton, Foster, Tenkrát - Jánský, Luňák, Bahenský - Žálčík, Simon, Forman. Trenéři: Žemlička a Votruba.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Z. Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. M. Hořava, 44. L. Čermák (Žižka, M. Hořava), 52. J. Svoboda (H. Zohorna), rozhodující sam. nájezd J. Svoboda - 30. Slovák (Jan Kovář, Gulaš), 32. Pletka, 38. Gulaš (Martin Straka, Vlasák). Rozhodčí: Jeřábek, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Žižka 10 min., Švrček, Koreis - Hollweg, Dvořák všichni 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7200.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, L. Čermák, Dlouhý - M. Hořava, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, H. Zohorna - Koreis, Dočekal, J. Káňa. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Plzeň: Rask - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Marušák, Ševc - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, M. Heřman, Dvořák - Hollweg, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 42. Klimek (Sloboda, Klimek) - 13. J. Doležal (Pohl, Skladaný), 30. Pohl (D. Nosek), 52. Zucker (Gřegořek, Pech), 59. Skuhravý Gřegořek). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3726.

Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Barinka, Voráček, Sloboda, Rehák, Sedlák - Ujčík, Burger, Szturc - Huna, Roman, Klimek - Svačina, Kolouch, Walker - Šedivý, Hlinka, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, D. Kohn, Gřegořek, Kloz, D. Nosek, Gulaši, J. Látal, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, J. Heřman - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Klíma, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Piráti Chomutov - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 14. Michael Frolík (Zálešák, Pulpán), 38. Michael Frolík (Pulpán, Palin), 38. D. Hruška (Duda), 47. Palin (Pulpán, Zálešák), 59. D. Hruška (Duda, M. Procházka) - 50. Šimánek (Knotek, Martínek), 51. Dej (Frühauf, Soudek). Rozhodčí: Homola, Polák - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 7:8. navíc Červený (České Budějovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3683.

Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Pavlas, Lučka - Michael Frolík, Zálešák, Hřebejk - D. Hruška, Duda, V. Polák - Důras, Sikora, Hromas - Lušňák, M. Procházka, Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal a Antonik.

České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Martínek, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Frühauf, Prokop - Mertl, Šimánek, Kotalík - Soudek, Švihálek, Dej - Marek, Suja, Červený - Knotek, Polodna. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Verva Litvínov 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Bartek (Hemský, Píša), 18. Bartek (Píša, Beech), 36. Hemský - 1. Trávníček (Martynek, Hanzl), 32. Martynek (Martinka), 60. Martynek (Hanzl, Trávníček), rozhodující sam. nájezd Hanzl. Rozhodčí: Blecha, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8, navíc Kousal (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7429.

Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Píša, V. Kočí, Sičák, Ďaloga - Hemský, Zohorna, Starý - Bartek, Beech, Somík - Kousal, Buchtele, Brendl - Semorád, T. Nosek, Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina.

Litvínov: Francouz - Posmyk, K. Černý, Martinka, Stříteský, Gula, Havelka, Charousek - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Baláž, R. Pšurný - Martin Frolík, Jurčík, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 4:6 (0:2, 3:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. Kudrna (Víšek, Čakajík), 35. Čutta (P. Nedvěd, Netík), 38. Víšek, 60. Víšek (Kudrna, Derner) - 11. Kolařík (Sklenář, V. Růžička ml.), 14. P. Jelínek (Sklenář), 26. Pospíšil (Červenka, V. Sobotka), 26. Sklenář (P. Jelínek, V. Růžička ml.), 30. V. Sobotka, 52. V. Sobotka (Hertl). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4811.

Liberec: Pavelec (26. Pinc) - Čutta, Derner, Šmíd, Čakajík, Cebák, Výtisk, Štich - Kudrna, Filippi, Víšek - Urban, P. Nedvěd, Bulíř - Netík, R. Vlach, J. Vlach - Galamboš, Š. Novotný, Špaček - Vantuch. Trenéři: M. Jelínek a Pešán.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, J. Krejčík, Kolařík, Kempný, Šulc - Pospíšil, Červenka, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Kalla, Poletín - Micka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.