Gól a čtyři asistence! Rytíř Jágr odrazil nájezd Pirátů

4. 11. 2012 19:35
Pražská Sparta se ode dna hokejové extraligy neodlepí. V 19. kole prohrála na ledě Třince 1:6. Kladno rozmetalo Piráty 7:2.
Hokejisté Kladna Jiří Tlustý (vlevo) a Jaromír Jágr po gólu v 5. kole Tipsport extraligy 2012/13 s Pardubicemi. | Foto: CPA - Eduard Erben

Kladno - Pět kanadských bodů si připsal Jaromír Jágr při demolici Chomutova na vlastním ledě. Kladno vyhrálo 7:2.

To krizí zmítaný Liberec si po odvolání trenéra Jelínka poradil venku se Zlínem 5:1. Severočeši tak holešovickému klubu v tabulce utekli.

V dalších zápasech dominovaly domácí týmy. Plzeň roznesla Vítkovice 5:0,  Litvínov porazil Vary 5:2 a stejným výsledkem také Pardubice Slavii.

Kladno vypustilo závěr

Na Kladno přijeli Piráti z Chomutova i s Michaelem Frolíkem, kterému vedení Rytířů povolilo start proti mateřskému klubu.

V 11. minutě se ale hosté museli sklonit před přesilovkovou kombinací kladenských opor NHL, kterou nakonec zakončil Patera. Druhý gól přidal ještě před koncem třetiny Plekanec.

V druhém dějství se dlouho nemohl prosadit ani jeden z týmů, pak stačilo Kladnu sedm minut na tři góly a tím defacto rozhodl zápas. Hned po přestávce ještě rozvlnil síťku Tlustý a Bicek. Rytíři tak vedli na 7:0 a vypadalo to, že se Chábera dočká nuly na kontě.

Lídr Rytířů Jágr si v zápase dal jeden gól a na čtyři přihrál, za hvězdný výkon si vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče.

Jenže Kladenští vypustili závěr a nechali si v posledních dvou minutách dát dvě branky. Jágrova parta si ale díky třem bodům pojistila druhou příčku.

Tři třinecké góly ve třetí třetině

Třinec vstoupil do zápasu se Spartou mnohem lépe, už v 6. minutě se ujal vedení po Zíbově přesilovkové ráně. Hosté pak zaměstnali i Hamerlíka na druhé straně, slovenský gólman se ale překonat nenechal.

Na konci první třetiny navíc přidal druhý gól Peterek. Sparta se dočkala snížení až ve 32. minutě, když se trefil Hlinka. Ještě ve druhé části ale Třinec znovu odskočil díky brance Orsavy.

Třetí dějství už bylo jasně v režii domácích. Šikovnou tečí zvýšil Varaďa a po něm ještě kapitán Bonk. Rozhodnutý stav ještě v poslední sekundě pečetil Hrabal.

Nedvěd si připsal vítězný gól

To ve Zlíně měl zápas poněkud vyrovnanější průběh. V první třetině nepadl jediný gól. Největčí šanci měl těsně před přestávkou Köhler, když ujížděl sám na Pavelce, ale posila z NHL ho vychytala.

V druhé třetině se ujal vedení Liberec, když prostřelil Horčičku Dušek. Zlín brzy srovnal po doklepnutí Ondráčka. Přestřelka pokračovala gólem Nedvěda, který vymetl pavučinku domácí svatyně.

Následovala přesilovka Liberce a v ní úspěšná trefa Čakajíka. Ve třetí části až padaly branky jen do zlínské sítě. Nejprve rozradostnil Tygry Fillipi a po něm opět v přesilovce Čutta.

19. kolo hokejové extraligy:

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Ondráček (Kubiš, Tesařík) - 25. Dušek (Cebák, Víšek), 34. Nedvěd (Kudrna), 37. Čakajík (Filippi, Dušek), 46. Filippi (Simmonds, Čakajík), 58. Čutta (Nedvěd, Bulíř). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Dřínovský, M. Čech. Vyloučení: 6:7, navíc Čutta, Nedvěd (oba Liberec) oba 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 4011.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Melenovský, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Liberec: Pavelec - Šmíd, Cebák, Čakajík, Čutta, Výtisk, Štich, Derner - Bulíř, Nedvěd, Roman Vlach - Kudrna, Víšek, Dušek - Stewart, Filippi, Simmonds - Kica, Galamboš, Bárta - Špaček. Trenéři: Pešán a Kapoun.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Zíb (Bonk, Hrabal), 20. Peterek (M. Růžička, Roth), 38. Orsava (Rákos), 45. Varaďa (Zíb, M. Růžička), 49. Bonk (Hrabal, Zíb), 60. Hrabal (Rákos, Polanský) - 32. J. Hlinka (Tenkrát, Mojžíš). Rozhodčí: Mikula, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:10. Využití: 2:0. Diváci: 4009.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík - Varaďa, Bonk, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Zagrapan - Orsava, Polanský, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.

Sparta: Schwarz - Mojžíš, Vallin, Gawryletz, Sičák, Philipp, P. Hořava, D. Kočí - Hovorka, Broš, Tenkrát - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - P. Ton, Foster, T. Rachůnek - Bahenský, Přibyl, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Balej (Pletka, Jan Kovář), 38. Gulaš (Lev), 44. Gulaš (Straka, Vlasák), 50. Jan Kovář (Kratěna, Kašpařík), 60. Vlasák (Gulaš, Straka). Rozhodčí: Turčan, Hribik - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 5605.

Plzeň: Rask - Dan Růžička, Jiří Hanzlík, Marušák, J. Jeřábek, St. Pierre, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Havlíček, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Vítkovice: Málek - Štencel, Malík, Sloboda, Sedlák, Barinka, Voráček - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, Burger, Klimek - Walker, Strapáč, Szturc - M. Hlinka, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.

Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 7:2 (2:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Patera (Židlický, Jágr), 19. Plekanec (Tlustý, Jágr), 33. Černošek (Plekanec, Jágr), 35. Plekanec (Tlustý, Židlický), 40. Jágr, 41. Tlustý (Jágr, Židlický), 50. Bicek (Hlaváč, Macholda) - 58. Hromas (Zálešák, Rýgl), 60. Kraft (Důras, K. Ton). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Charvát, Lhotský. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5911.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Kameš, Macholda, J. Drtina, D. Růžička - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Valský, Melka, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Chomutov: Řehoř (50. Kostúr) - Palin, Pulpán, Jurčina, Rýgl, Mrázek, Rutta, Pavlas, Bartejs - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Hromas - Duda, Gajovský, M. Procházka - K. Ton, Důras, Hafenrichter. Trenéři: Doležal a Antonik.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Lukeš (Hübl, Posmyk), 26. Lukeš (Majdan, Hübl), 35. Trávníček (Hanzl, Martynek), 37. Posmyk (Lukeš), 43. Hanzl (Stříteský, Trávníček) - 23. Zaťovič (Kumstát), 46. Zaťovič (T. Káňa, Gulaši). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Ondráček, Pouzar. Vyloučení: 6:6, navíc Pech (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4150.

Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Martinka, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, J. Černý, Ručinský - Baláž, Martin Frolík, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Karlovy Vary: Mensator (43. Závorka) - D. Nosek, Gřegořek, D. Kohn, Gründling, MacDonald, Gulaši - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, Skuhravý, Košťál - Pohl, T. Káňa, J. Doležal ml. Trenéři: Mlejnek, Kverka a Kněžický.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Somík (Bartek, V. Kočí), 15. Hemský (Krejčí, Vašíček), 18. Hemský (Krejčí, Kindl), 41. Hemský (Benák, Kolář), 56. Buchtele (Kousal, T. Nosek) - 24. P. Jelínek (V. Růžička ml.), 47. P. Jelínek (Krenželok, Kuboš). Rozhodčí: Homola, Husička - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Diváci: 8231.

Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Píša, Kindl, Ďaloga, V. Kočí, Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - T. Nosek, Kousal, Buchtele - Šagát, Beech, Semorád. Trenéři: Hynek a Lubina.

Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Šulc, Dresler - Hertl, Alinč, Tomica - Stránský, Kalla, Krenželok - Sklenář, V. Růžička ml., P. Jelínek - Žejdl, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

1. HC Škoda Plzeň 19 11 4 2 2 71:41 43
2. Rytíři Kladno 19 12 0 2 5 67:43 38
3. HC Oceláři Třinec 19 10 2 0 7 73:52 34
4. HC Kometa Brno 17 9 2 3 3 58:44 34
5. PSG Zlín 19 8 3 2 6 47:50 32
6. HC Verva Litvínov 19 8 3 1 7 56:52 31