Rolinek: Byl to super výkon. Snad na play off přijdou diváci

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
9. 10. 2014 7:00
Sparta po výhře 6:3 nad Mannheimem postoupila do play off Ligy mistrů.
Tomáš Rolinek proti Mannheimu přihrál na vítězný gól a šestou trefou do prázdné branky jistil vítězství | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Připravil vítězný gól a v závěru sám trefou do prázdné branky přidal pojistku na konečných 6:3.

Tomáš Rolinek jako správný kapitán dotáhl Spartu za výhrou v klíčovém utkání s Mannheimem, která holešovický celek posunula v Lize mistrů do play off.

Jako jediný klub české extraligy.

Jak těžké bylo udělat ten poslední krok a vyhrát rozhodující utkání?
Musím říct, že to těžké bylo. Mannheim už o nic nehrál, ale přijel v plné síle a také naplno hrál. My jsme odvedli výborný play-offový hokej. Sice tam byly některé těžké momenty, kdy jsme prohrávali, ale zaslouženě jsme to otočili. Z naší strany to mělo všechno. Nechyběla šťáva ani drajv, všichni podali super výkon.

V první třetině jste soupeře velmi výrazně přestříleli, vytvořili jste si množství šancí, jenže na ukazateli svítilo skóre 1:1. Nedeptalo vás to?
Nijak jsme nerezignovali, protože hokej se hraje šedesát minut. Měli jsme tam skvělé momenty a šance. Stejně tak ve druhé třetině, kdy jsme mohli odskočit na vyšší rozdíl. Ale šli jsme prostě minutu po minutě tak, aby bylo na konci vítězství na naší straně. To se nakonec povedlo.

Tři minuty před koncem jste vedli o dvě branky, ale Mannheim se nevzdal, snížil a ještě se snažil při power play vyrovnat. Nepřekvapilo vás jejich úsilí, když by lepší výsledek pro ně stejně nic neřešil?
Jak jsem říkal, oni hráli v plné síle a nevypustili jediné střídání. Je to podle mne odraz toho německého hokeje, že i když o nic nejde, tak pořád mají touhu vyhrát.

Zdůrazňovalo vám před středečním zápasem vedení klubu, jak je důležité postoupit?
Řekli jsme si už na začátku v srpnu, kdy se Liga mistrů rozjížděla, čeho v ní chceme dosáhnout a jaký je náš cíl. Před utkáním žádný tlak od vedení už nepřišel, každý hráč si uvědomoval, o co nám jde a že ten cíl chceme splnit. Podle toho jsme také k tomu přistoupili.

Vypsalo vedení za účast v play off nějaké prémie?
Tak i kdyby vypsalo miliony, tak vám to stejně neřeknu (směje se). To je záležitost klubu a hráčů.

Sparta je jediným ze šestice českých klubů v Lize mistrů, který postoupil do play off. Jak se na tuto skutečnost díváte?
Myslím si, že jsme tomu dali velkou váhu a každý zápas jsme hráli nadoraz. Vlastně i v letní přípravě jsme místo zkoušení hráčů hráli naplno. Byl to jeden z našich cílů a jsme rádi, že se nám podařilo jej splnit. Teď uvidíme, koho dostaneme do dalšího kola.

Který tým byste si osobně přál?
Nottingham, ale ten nepostoupil (směje se). To spíš na začátku, když se soutěž losovala, jsem si chtěl zahrát v Anglii. Teď už ani moc nevím. Hlavně jsem chtěl postoupit a je jedno, koho dostaneme.

Není vám líto, že nepostoupily i další české týmy? Přece jen takhle extraliga nevychází ze srovnání s jinými evropskými zeměmi moc dobře.
Kdyby tady byl nějaký koeficient jako ve fotbale, tak by mi to líto bylo, ale každý tým k tomu přistupuje jinak. My a Třinec jsme postoupit chtěli, nakonec se to povedlo jen nám. Je to sice škoda, ale na druhou stranu je každý svého štěstí strůjce. Kdyby chtěli postoupit, tak tomu asi dají všechno.

Co vám zatím konfrontace s jinými evropskými kluby ukázala?
Je to úplně jiný hokej. Já jsem hlavně rád za to, že se Liga mistrů zase obnovila. Před šesti lety jsem ji hrál za Magnitogorsk a moc se mi to líbilo. Mělo to úroveň a také diváci chodili. Je škoda, že letos tato soutěž lidi netáhne, to je zklamání. Každopádně hodnotím Ligu mistrů kladně a jsem rád, že ji hrajeme.

Očekáváte, že play off by lidi mohlo víc nalákat a že návštěva bude důstojnější?
Jo, myslím, že v play off se už něco bude dít, i když porážka bude znamenat konec. Snad jsme lidi výkonem navnadili a přijdou.