Spartak v KHL znovu prohrál. Hašek chyběl, fandil dceři

25. 10. 2010 18:54
Rolinek přispěl 3 nahrávkami ke kanonádě Magnitogorsku
Dominik Hašek podporoval svou dceru v soutěži talentů
Dominik Hašek podporoval svou dceru v soutěži talentů | Foto: Zuzana Hronová

Moskva - Sedmigólovou smršť v poslední třetině viděli fanoušci v utkání Kontinentální hokejové ligy mezi suverénním lídrem soutěže Magnitogorskem a Čerepovcem, v němž domácí Metallurg nakonec zvítězil 8:3.

Hostům nepomohly ani dva góly českého obránce Ondřeje Němce, u tří branek vítězů asistoval další mistr světa z letošního roku útočník Tomáš Rolinek.

Rachůnek gólem z půlky rozhodl o vítězství Jaroslavle
Červenka opět přispěl k výhře Omsku, Jágr nedohrál

Čerepovec utrpěl debakl po sérii tří výher. V úvodu třetí části snížil na 2:3 a v 50. minutě ještě jednou upravil na rozdíl jediného gólu Němec, jenž se zapsal mezi střelce téměř po měsíci. Pak ale přišla během pěti a půl minuty čtyřgólová kanonáda Magnitogorsku, který zvítězil popáté za sebou.

Dobře rozehraný zápas ztratil Petrohrad na ledě Ufy. Hvězdný tým pod dočasným vedením českého kouče Václava Sýkory vedl už ve třinácté minutě 3:1 i díky dvěma asistencím Petra Čajánka, ale nakonec podlehl 3:4 po samostatných nájezdech. Petrohrad prohrál druhý ze tří dosavadních zápasů pod Sýkorovou taktovkou.

Rozstřel rozhodl Viktor Kozlov, tradiční specialista na nájezdy Jakub Klepiš v dresu Ufy tentokrát neuspěl. První gól vítězů dal obránce Miroslav Blaťák.

Gól a asistenci si připsal útočník Petr Vampola z Čeljabinsku, který zdolal Spartak Moskva 4:3 v prodloužení. V brance Spartaku chyběl Dominik Hašek, jenž v neděli v Brně fandil své dceři Dominice v televizní show "Česko Slovensko má talent" a pondělní utkání nestihl. Zastoupil ho Alexej Jachin, kterému dal rozhodující gól v čase 62:50 Jevgenij Kuzněcov. Spartak prohrál pátý ze sedmi zápasů po odvolání kouče Miloše Říhy.

Kontinentální hokejová liga:
Čeljabinsk - Spartak Moskva 4:3 v prodl. (za domácí Vampola 1+1), Magnitogorsk - Čerepovec 8:3 (Rolinek 0+3 - Němec 2+0), Ufa - Petrohrad 4:3 po sam. nájezdech (Blaťák 1+0 - Čajánek 0+2), CSKA Moskva - Viťaz Čechov 3:1, Dinamo Riga - Dynamo Moskva 1:3.