19. 11. 2009 20:53
Sparta - HC Mountfield 4:3 v prodl.
Ani František Výborný nedokázal oživenou Spartu s Českými Budějovicemi porazit
Ani František Výborný nedokázal oživenou Spartu s Českými Budějovicemi porazit | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Sparty zvítězili s trenéry Volkem a Holaněm v extralize pošesté za sebou, když v předehrávce 25. kola porazili České Budějovice 4:3 v prodloužení a v tabulce poskočili na páté místo před Plzeň a Slavii.

Trenér Mountfieldu František Výborný tak při návratu na Spartu vytěžil jen bod, přestože domácí celý zápas dotahovali.

První třetina přinesla spíše nudnou podívanou. Oba týmy měly k dispozici přesilové hry, ale nic při  nich nevymyslely.

Zápas jsme sledovali on-line

Až ve druhé třetině se začaly dít věci. Hosté se na začátku druhé části z ničeho nic dostali do vedení po kombinaci prvního útoku.

Veselý našel ve středu hřiště najetého Tomáše Vaka, který si nabruslil mezi kruhy a bombou pod horní tyčku nedal brankáři Cháberovi šanci.

Sparta poté kontrovala v přesilové hře po faulu Mikesky na Netíka. Po závaru před budějovickou brankou tečoval Kratěnovu střelu nad ležícího Romana Turka Michal Broš.

Jihočeši se ale znovu ujali aktivity a s blížící se sirénou roztočili v útočném pásmu kolotoč, po němž se dostali znovu do vedení.

Deset sekund před koncem třetiny Snopek nabil Melicharovi. Jeho střelu ještě stačil mimo Cháberův dosah tečovat Lukáš Květoň.

V prodloužení rozhodl Vykoukal

Vstup do třetí části ale vyšel pro změnu lépe Spartě, když Vydareného střelu přesně tečoval Jakub Korejs a bylo znovu srovnáno.

Jenže záhy šli Budějovičtí potřetí do vedení, když jim „pomohl" chybou bývalý brankář Jihočechů Chábera, jemuž proklouzla rána Petra Gřegořka od modré.

Ale neuplynulo ani pět minut a Sparta potřetí srovnala a vrásky svému otci tentokrát přidělal David Výborný, jenž po spolupráci s Hanzlíkem a Tonem před Turkem nezaváhal.

Zápas tak stejně jako v úterý proti Plzni dospěl do prodloužení, v němž rozhodl po Výborného pasu navrátilec do sestavy Jiří Vykoukal.

Hokejová extraliga - 25. kolo:

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0).
Branky a nahrávky:
34. Broš (Kratěna), 43. Koreis (Vydarený), 51. D. Výborný (Ton, Jan Hanzlík), 65. Vykoukal (D. Výborný, Ton) - 25. Vak (Veselý), 40. L. Květoň (Melichar, Snopek), 46. Gřegořek (Šimánek, Melichárek). Rozhodčí: Kubeš, Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 3978.
Sparta Praha: Chábera - Vykoukal, Černošek, Macholda, Jan Hanzlík, Gulaši, Vydarený - Kratěna, Broš, Koreis - Ton, D. Výborný, Hromas - Netík, Langhammer, Ručinský. Trenéři: Volek a Holaň.
České Budějovice: Turek - Ptáček, S. Hudec, Snopek, Gřegořek, Kotaška, Melichar - Gulaš, Vak, Veselý - Kotrla, Mikeska, L. Květoň - Melichárek, Šimánek, Sailer - Micka, Mertl, Hřebejk. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

1. PSG Zlín 25 12 5 2 6 73:61 48
2. HC Vítkovice Steel 25 11 3 7 4 82:62 46
3. HC Oceláři Třinec 24 12 3 2 7 81:69 44
4. HC Eaton Pardubice 24 11 3 4 6 80:69 43
5. HC Sparta Praha 26 8 7 4 7 81:70 42
6. HC Slavia Praha 24 12 3 0 9 78:67 42