Špatná zpráva před MS. Vokoun střídal kvůli zranění

Aleš Vávra Aleš Vávra
28. 3. 2011 7:28
Agentury zatím nezveřejnily, o jaké zranění se jedná

Pittsburgh - Český hokejový brankář Tomáš Vokoun, předpokládaná jednička pro mistrovství světa na Slovensku, se pravděpodobně zranil v zápase NHL mezi Pittsburghem a Floridou.

Vokoun odchytal za Floridu šedesát minut, do prodloužení už ale nenastoupil a v brance ho nahradil Scott Clemmensen. Agentura AP uvedla, že důvodem brankářova střídání bylo zranění. O co konkrétně jde, ale neuvedla.

Hudler pomohl porazit Toronto gólem a asistencí
Chára a Krejčí zářili, Boston deklasoval Montreal 7:0

Pittsburgh vyhrál nad Floridou 2:1 po samostatných nájezdech. Vokoun si připsal třiadvacet zákroků a předvedl dobrý výkon. Překonal ho pouze obránce Ben Lovejoy, který vyrovnal v závěru druhé třetiny na 1:1.

V nájezdech exceloval pittsburghský brankář Marc-Andre Fleury, když ani jednou nekapituloval. Naopak Kovaljov a Neal Clemmensena překonali.

Pittsburgh - Florida 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 39. Lovejoy, rozhodující nájezd Kovaljov - 36. R. Carter. Střely na branku: 28:38. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 60 minut, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Diváci: 18.270.

Atlanta - Ottawa 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 5. Wheeler, 31. Little, 31. Maxwell, 43. M. Stuart, rozhodující nájezd Ladd - 6. a 55. Svatoš (na druhou Kuba), 34. Neil, 48. Condra. Střely na branku: 47:28. Diváci: 16.392.

Columbus - Vancouver 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky: 52. Umberger - 50. a 58. Higgins, 8. Ehrhoff, 44. H. Sedin. Střely na branku: 40:24. Diváci: 14.469.

Philadelphia - Boston 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 5. Versteeg - 28. Horton (Kaberle, Krejčí), 57. Marchand. Střely na branku: 28:36. Diváci: 19.927.

2. Calgary 77 38 11 28 235:226 87
3. Minnesota 75 35 8 32 188:213 78

5. Dallas 74 38 10 26 208:210 86

Poznámka: Čísla ve sloupcích za názvem klubu označují počet odehraných zápasů, výher (2 body), porážek v prodloužení nebo po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a počet získaných bodů. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, týmy označené "y" mají jisté vítězství v divizi.