Spengler Cup vyhrál Petrohrad. Radují se i čtyři Češi

31. 12. 2010 15:00
Petrohrad - Kanada 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Davos - Hokejisté Petrohradu se čtyřmi Čechy se stali vítězi 84. ročníku Spenglerova poháru ve švýcarském Davosu, v pátečním finále porazili Kanadu 4:3.

Ambiciózní účastník KHL tak dovršil hattrick klubů ze zemí bývalého Sovětského svazu, neboť loni vyhrálo Dinamo Minsk a v roce 2008 se radovali hráči Dynama Moskva.

K historicky čtvrtému triumfu Petrohradu na tradičním podniku přispěli i všichni čtyři zástupci českého hokeje v týmu. Finále odchytal brankář Jakub Štěpánek, v útoku nastoupil Petr Čajánek a ze střídačky vedli mužstvo trenér Václav Sýkora s asistentem Janem Votrubou.

Hořava: Prohry nás mrzí, ale před play off nás posílí
Sparta na Spengler Cupu dohrála. Vypadla s Kanadou

Skóre finálového duelu načal v 11. minutě úspěšnou dorážkou Sušinskij. Ve 27. minutě však za výběr Kanady vedený legendárním Markem Messierem vyrovnal po parádní kombinaci Dupont. Vedení na stranu Petrohradu po chvilce vrátil Jašin, který se trefil z mezikruží vteřinu před skončením přesilové hry pět na tři.

Ve 35. minutě přidala třetí gól Petrohradu další hvězda ruského týmu Afinogenov a jak se ukázalo, šlo o rozhodující náskok pro zbývající průběh duelu. Kanaďané se sice nevzdali, jenže naráželi na spolehlivě chytajícího Štěpánka, jehož dokázal pokořit až v 59. minutě McLean, který vykřesal jiskru naděje pro Kanadu.

Zámořský výběr to následně zkusil se šesti bruslaři v poli, což však využil ke své druhé trefě v utkání Sušinskij. Holdenův gól dvě vteřiny před vypršením základní hrací doby už nemohl na triumfu Petrohradu nic změnit.