Spenglerův pohár: Vítkovice smolně prohrály s Ufou

27. 12. 2012 17:39
Vítkovičtí celý zápas vedli, soupeř ale vždy skóre dotáhl a po dvanácti vteřinách prodloužení rozhodl svým gólem Kolcov.

Davos - Statečný výkon a smolná porážka. Tak lze hodnotit úvodní vystoupení hokejistů Vítkovic na Spenglerově poháru. Steel v Davosu prohrál s ruskou Ufou 4:5 po prodloužení.

V dresu českého týmu zářil druhý útok. Huna dal dvě branky, po jedné přidali Roman a Svačina.

Ufa ve středu vstoupila do tradičního turnaje vysokou prohrou 1:5 s Fribourgem a také proti Vítkovicím nezačala nejlépe. Huna trefil po chybě obránce Blaťáka už ve druhé minutě tyč a skvělé chvíle ostravského útočníka pokračovaly.

Vítkovičtí pálili šance a nakonec pykali

V sedmé minutě otevřel skóre a za další necelé tři minuty skóroval podruhé. Ufa se dostala zpět do zápasu v patnácté minutě, kdy brankáře Málka překonal Zinovjev.

Vítkovice mohly v první třetině rozhodnout, ale Huna odmítl výzvu k hattricku a Kudělka znovu orazítkoval tyč.

Na začátku třetí třetiny se trefil Roman a bylo to 3:1. Vzápětí ale snížil Mirnov. Svačina ve 27. minutě vrátil vítkovickým dvoubrankový náskok, ten však jeho tým opět neudržel dlouho. Zinovjev pět minut před koncem druhé části svým druhým gólem snížil a hned na začátku třetí třetiny Filatov vyrovnal.

Ufa byla ve třetí části lepší a Vítkovice mohly děkovat Málkovi, že duel došel do prodloužení. To se ale hrálo pouhých dvanáct vteřin. Po chybě Burgra z přečíslení rozhodl Kolcov. Další zápas na Spengler Cupu sehrají Vítkovice v pátek od 15 hodin proti Fribourgu.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:

HC Vítkovice Steel - Salavat Julajev Ufa 4:5 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Huna (Roman, Svačina), 10. Huna (Kucsera, Roman), 22. Roman (Huna), 27. Svačina (Stehlík, Szturc) - 15. Zinovjev (Chlystov, Filatov), 24. Mirnov (Musatov), 35. Zinovjev (Gurkin), 41. Filatov (Chlystov), 61. Kolcov (Kajgorodov, Pihlström). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Reiber - Fluri, Köhler (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 6000.

Sestava Vítkovic: Málek - Wellinger, Barinka, Sloboda, Kudělka, Malík, Stehlík, L. Kovář, Voráček - J. Káňa, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Kucsera, Klimek - Walker, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.