reklama

Spokojený Vůjtek nominaci po drtivé výhře nad Švédy nezúžil

Demolice Švédska nabídla jásot premiérových střelců i peprný vzkaz svazu Podívejte se, jak vypadal zápas, v němž česká hokejová reprezentace rozdrtila Švédsko vysoko 7:1. Tohle se často nestává. Foto: Milan Kammermayer
Trenér českého národního mužstva Vladimír Vůjtek mohl být po páteční vysoké výhře nad Švédy spokojený. Nominaci na světový šampionát zatím nezúžil.

Znojmo - Takovou proměnu české reprezentace čekal málokdo. Hokejisté se oklepali ze středečního debaklu se Švédy a v páteční odvetě jim vysokou prohru vrátili i s úroky. Vyprodaný znojemský stadion si přišel na osm branek.  

"Kdo by nebyl spokojený? Dát sedm gólů Švédům to se málokdy povede. Odčinili jsme si tu ten debakl ze středy," chválil výkon všech formací trenér Vladimír Vůjtek. Nominaci na světový šampionát však zatím nezúžil. Do Ruska vezme sedmadvacet jmen, která oznámí až po úterním utkání s Kanadou.

Jak moc vám tento dominantní výkon českého týmu zkomplikoval plány na nominaci?
Ani ne. Už máme určitou představu. Ještě nás ale čeká poslední zápas s Kanadou, takže musíme počkat, co bude, a ve středu se rozhodneme. Dnes žádné hráče z kádru nevyřadím.

Je tak vysoká výhra velkým povzbuzením do závěrečné fáze přípravy?
Samozřejmě. Porazit takovým poměrem mužstvo, které suverénně vede Euro Hockey Tour, je velký úspěch.

Tým se dokázal za dva dny oklepat a předvedl diametrálně odlišný výkon…
Možná jsme už ve středu mysleli na mistrovství světa a nedali do toho tu vůli a dravost. Hráči ale poznali, že bez toho to nejde.

Co vám udělalo největší radost?
To nasazení a bojovnost. Oproti středě jsme dnes vydrželi bruslit celý zápas. Impuls tomu dala první formace, pak se přidaly i další řady.

Nezatrnulo vám ve druhé třetině, kdy jste si odseděli pět trestů?
Nebylo to příjemné. Hráli jsme deset minut v oslabení, ale důležité je, že jsme to ubránili a dostali jen jeden gól. Hned, jak jsme začali hrát v pěti, dal Kašpar krásnou branku.

Co vám ty dva zápasy ve Znojmě ukázaly?
Čekali jsme, jak budeme po té středě působit. Jestli se z toho kluci zvládnou probrat. Dva dny jsme hodně pracovali s videem, na ledě... Chtěli jsme odstranit ty nedostatky. Vím, že to bylo narychlo, ale kluci se učí rychle. Dneska to na nich bylo vidět.

reklama