reklama

Srbská policie zatkla na hranicích 19 ´svých´ fanoušků

Srbové útočili v Janově nejdříve na své hráče, pak na policisty a nakonec diváky soupeře Srbové útočili v Janově nejdříve na své hráče, pak na policisty a nakonec diváky soupeře autor: Reuters
17 fanoušků bylo zatčeno už v Itálii

Bělehrad - Srbská policie zadržela 19 fotbalových fanoušků, kteří se podíleli na úterním řádění na stadionu v italském Janově, které vedlo už po sedmi minutách k předčasnému ukončení kvalifikačního zápasu.

Srbský ministr vnitra Ivica Dačič dnes uvedl, že k zatýkání došlo v noci hned na hranicích, když se skupiny ultras vracely autobusy domů.

Dalších 17 lidí, včetně pravděpodobného organizátora Ivana Bogdanova, bylo zatčeno už předtím v Itálii.

Čtěte také:
Skandál v Itálii. Srbové ničili stadion, hrálo se jen 7 minut
Srbští fans jsou postrachem. Zanechávají krvavou stopu
Šéf srbských chuligánů málem ujel v kufru autobusu

"Omlouvám se Itálii a Italům. Nikdy jsme nechtěli ublížit Itálii, kterou mám moc rád. Nikdy jsem tu nebyl, ale je tu krásně," vzkázal přes svého právníka devětadvacetiletý nezaměstnaný muž, jenž má za sebou vojenskou, ale i kriminální minulost.

"Byl to protest proti Srbské fotbalové federaci. Ani jsem nečekal, že ten zápas rozhodčí ukončí," uvedl muž s přezdívkou Ivan Hrozný.

Nedohraný zápas Itálie - Srbsko. Hráči se báli diváků Nedohraný zápas Itálie - Srbsko. Hráči se báli diváků Prohlédněte zde

Právě on vylezl na stadionu na plot a rozřezal síť, která Srby oddělovala od hřiště a sektoru Italů. Bogdanov sice skrýval před fotoaparáty a kamerami tvář pod kuklou, policie ho však identifikovala podle jeho tetovaných paží.

Za chování srbských rowdies, kteří podle janovské starostky Marty Vincenziové způsobili ve městě škodu kolem 80.000 eur (téměř dva miliony korun), se ve středu telefonicky omluvil srbský prezident Boris Tadič italskému premiérovi Silviovi Berlusconimu.

"Tyhle události nebudou mít na přátelské vztahy mezi Itálií a Srbskem žádný vliv," řekl Berlusconi, jenž má s fotbalovou kulturou coby dlouholetý majitel AC Milán zkušenosti.

Chování fanoušků namířené proti vlastním hráčům může přijít srbskou reprezentaci draho. Téměř jistě ji čeká kontumace zápasu a UEFA navíc může tým v extrémním případě vyřadit z kvalifikace.

reklama